Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Strojovo tkané koberce

Hľadáte lacný koberec? Strojovo tkané koberce v modernom a klasickom dizajne, Prezrite si náš katalóg kobercov a objednajte si online z nášho skladu kobercov.

Strojovo tkané koberce

Hoci si väčšina ľudí spája orientálne koberce s ručne viazanými perzskými kobercami výnimočnej krásy, dlhej histórie a hlboko zakorenených tradícií - vrátane čarovného afganského koberca - strojovo vyrábané perzské koberce sú tiež krásne a kvalitné a veľmi obľúbené. Internetový obchod s kobercami vám ponúka veľmi široký výber týchto typov lacných kobercov. K dispozícii v niekoľkých veľkostiach: koberec do predsiene, koberec do spálne, koberec do obývačky, koberec do obývačky. Výhodou strojovo vyrábaných perzských kobercov je, že sú oveľa lacnejšie, ako ručne viazané koberce, ale ich trvanlivosť je o niečo nižšia, hoci tento rozdiel nie je významný, pretože kvalita strojovo vyrábaných perzských kobercov je vynikajúca. Prach a iné nečistoty sa dajú ľahko vyčistiť vysávačom, zatiaľ čo v prípade škvŕn sa odporúča využiť službu čistenia kobercov. Strojovo vyrobené perzské koberce nie sú príliš citlivé na chemické čistenie a nestrácajú farbu.

Ideálnou voľbou môže byť aj strojovo vyrobený koberec.

Masová výroba perzských kobercov nevyhnutne spustila priemyselnú výrobu. Namiesto namáhavého ručného uzlovania sa vlákna s dokonalou presnosťou ukladajú na miesto na strojoch. Hoci nemôžeme porovnávať hodnotu ručne vyrobených kobercov so strojovo vyrábanými, v niektorých prípadoch sú cenovo dostupnejšou voľbou, ako tradičné koberce. Keďže sa v našej kultúre čoraz menej hovorí o tom, že dom zostáva v jednej rodine po celé generácie, aj dlhodobé plánovanie ustupuje do pozadia. Neustále zmeny nehnuteľností znamenajú, že pri každom sťahovaní nás obklopujú nové koberce. Preto sa nám nemusí vždy oplatiť kúpiť drahý a hodnotný ručne viazaný koberec. Hlavným argumentom pre strojovo vyrábané koberce je teda cenová výhodnosť bez toho, aby sa príliš znížila kvalita. Dnes už priemyselné koberce nevyzerajú, ako napodobeniny: sú mimoriadne odolné, nadčasové a zachovávajú si orientálne farby a vzory. Oko laika si ani nevšimne jemné rozdiely medzi týmito dvoma typmi kobercov: línie strojovo vyrobených kobercov nemajú hrboľčeky ľudských rúk.

Pozrite si strojovo tkané koberce a objednajte si ich z nášho skladu kobercov!

Ak hľadáte nadčasové hodnoty a tradície, pozrite si našu ponuku farebných orientálnych kobercov.