Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Tkaný koberce kilim

Vyberte si z kategórií Kilim!

↓↓↓

Ručne tkané kilim a handrové koberce za zvýhodnené ceny, skladom. Ak si chcete kúpiť kilim za výhodnú cenu, pozrite si našu ponuku tkaných kobercov a objednajte si ich online v našom obchode s kobercami.

Pôvod a tkanie kilim

Ručne tkaný kilim sa vyskytuje v mnohých kultúrach a je veľmi obľúbený po celom svete. Kilim koberce sa môžu označovať aj ako handrové koberce. Kým handrové koberce sú zvyčajne hrubšie a väčšinou sa vyrábajú hrubým tkaním alebo uzlíkovaním, koberec Kilim je tenší a vyrába sa špeciálnou technikou tkania. Kilim so svojimi pútavými vzormi a motívmi niekedy siaha tisíce rokov do minulosti a predstavuje hodnoty, ako je materstvo alebo šťastie. Koberce Kilim sa zvyčajne vyrábajú z ovčej vlny, kozej kože alebo ťavej srsti a na farbenie sa používajú prírodné rastlinné materiály. Môžu sa používať vo viacerých miestnostiach, buď ako koberce do obývačky, koberce behúne alebo koberce do kuchyne. Keďže váži do 1,4 kg/nm, možno ho ľahko zavesiť na stenu ako koberec na stenu. Kilimové koberce sú k dispozícii v pútavých farbách a vzoroch a majú rôzne štýly. Najobľúbenejším kilimom je afganský kilim Chobi, po ktorom nasleduje indický kilim. Ich obľúbenosť je spôsobená najmä ich jasnými, veselými farbami. Zatiaľ čo Maymana kilim je tmavšej farby, ale vyzerá mimoriadne krásne na stene alebo svetlej podlahe. Pozrite si našu ponuku stoviek kobercov Kilim, ktoré sú dostupné z nášho skladu s mimoriadne rýchlym dodaním pre vás a vašu rodinu. Prajeme vám príjemné prezeranie našich kobercov Kilim. Keď si nájdete svoj obľúbený, neváhajte si ho objednať, ak sa nebude hodiť do vašej izby, CarpetDepo zabezpečí jeho spätné doručenie.

Kelim alebo kilim?

Oba názvy sa vzťahujú na ten istý tkaný koberec, ale pravopis a názov sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť. Rovnako ako pôvodný názov pre orientálne koberce Ziegler bol Chobi koberce, kým nebol premenovaný na Ziegler koberce. Nebuďte prekvapení, ak sa v obchodoch s kobercami píše koberec Kilim inak. Medzi pojmami Kilim a Kelim nie je žiadny rozdiel. 

Vytvorte si vo svojom domove výnimočnú atmosféru s kobercom kilim a objednajte si v našom obchode s kobercami so zvýhodnenými dodacími podmienkami!