Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Chobi kilim tkaný koberec

Afganský ručne tkaný koberec kilim na výzdobu obývacích izieb. Vlnené kilimové zľavy, prezrite si náš obchod s kobercami a objednajte si online. Vďaka našim reálnym skladovým zásobám je zaručené rýchle dodanie a samozrejme, ak sa vám nebude hodiť do požadovaného priestoru, Carpetdepo zabezpečí bezplatné vrátenie tovaru.

Pôvod afganského kilimu Chobi

Koberec Chobi kilim je veľmi obľúbený. Hlavne vďaka jeho veselým farbám. V afganskej provincii Majmán ho ručne tkajú kočovníci a dedinčania. Tento typ vlneného kilimu je hustejší a kompaktnejší ako iné kilimy. Používajú špeciálnu techniku tkania, takže sú tenšie, ale zároveň sa vyrábajú rýchlejšie ako tradičné ručne viazané perzské koberce. Vyrobené zo 100 % vlny. Po výrobe sa štyrikrát vyperú a potom sa nechajú schnúť na slnku. Ich dizajn je tradičný teplý antický vzor, ale často sa vyskytuje aj moderný. Sú veľmi obľúbené najmä preto, že sa výborne hodia do väčšiny domácností. Miestnosti dodávajú zvláštnu eleganciu. Používajú sa na výzdobu domácnosti, na zavesenie na steny, ako nástenné koberce a ako podlahové krytiny. Môžu sa použiť aj na chodbách ako behúne koberce. Dodajú vášmu domovu jedinečnú atmosféru ako koberec do obývačky alebo koberec do spálne.

  • Výroba: ručne tkané
  • Názov: koberec chobi kilim
  • Miesto pôvodu: provincia Maymanah, Afganistan
  • Materiál: Materiál: 100% vlna
  • Hrúbka: približne 4-5 mm

Čistenie kilimu Chobi

Starostlivosť o afganský kilim si nevyžaduje veľa odborných znalostí. Menšie škvrny môžete vyčistiť sami pomocou mierne navlhčenej handričky, ale pri ťažších škvrnách odporúčame profesionálne firmy na čistenie kobercov. Čistenie na najnižšom stupni vysávača je postačujúce, pretože nezadržiava prachové častice. Podľa starej tradície sa kilim zavesí a udrie sa doň, aby sa odstránil prach. Je to mylná predstava!!! Takto si kilim alebo akýkoľvek iný koberec len zničíte.

Dúfame, že ručne tkané vlnené koberce kilim, ktoré si u nás kúpite, vám prinesú spokojnosť a budete ich radi používať!


269Produkt 136
269Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
45,02 € - 4 835,26 €
Dĺžka (cm)
62 - 814
Šírka(cm)
55 - 404
Materiál
Výroba