Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Afganské koberce

Ručne viazané afganské koberce na sklade, takže rýchle dodanie je zaručené. Objednajte si v našom obchode s kobercami a prispôsobte si atmosféru svojho domova, ak sa aj napriek tomu nebude hodiť do vašej izby, obchod s kobercami CarpetDepo zabezpečí spätné doručenie, ktoré je bezplatné.

Viac informácií o BEZRIZIKOVOM NÁKUPE si môžete prečítať tu!

Pôvod afganských kobercov

Krajina s tisícročnou históriou výroby vlnených kobercov je jedným z hlavných pokladov krajiny. Jej nádherná vlna sa farbí prírodnými farbivami. Ručne viazané Afganské koberce sa vyznačujú nadčasovosťou a stálosťou farieb. Farby na afganské koberce sa vyrábajú podľa tajných rodinných receptov. Afganské koberce dodajú vášmu domovu teplo a útulnosť ako koberec do obývačky, behúňový koberec, koberec do spálne alebo koberec do chodby. V našej kategórii afganských vlnených kobercov nájdete vlnené koberce Kargai, Khalmohammadi a vlnené koberce Aqcha v mimoriadne širokej ponuke stoviek položiek. Všetky naše afganské koberce sú vyrobené z vysokokvalitnej vlny, farbené tak, aby vydržali a boli ekologické. Tradícia výroby kobercov v Afganistane siaha niekoľko storočí dozadu. Na začiatku vyrábali koberce kočovné kmene. Najprv ich používali na ohrievanie svojich stanov a neskôr na komerčné účely. Archeologické vykopávky ukázali, že niektoré vzory môžu byť staré aj 1000 rokov, napríklad vzor "Slonia noha".

- Vzor "Slonia noha" -

afganských kobercov

Ako sa vyrábajú afganské koberce?

V súčasnosti sa v Afganistane vyrábajú orientálne koberce najmä na severe krajiny. Výroba afganského koberca je veľmi náročná. Výroba afganských kobercov sa začína u oviec. Dôležité sú zelené lúky, na ktorých pastieri pasú ovce. Čím je čistejšia a zelenšia, tým je vlna oviec jemnejšia. Po ostrihaní oviec sa vlna zbiera oddelene. Existujú dve časti ovčej vlny, tá, ktorá prichádza do kontaktu s vonkajším svetom, z ktorej sa vyrába väčšina afganských kobercov. Druhá časť, ktorá neprichádza do kontaktu s vonkajším svetom, a preto je bližšie k telu ovce, sa používa na výrobu jemnejších uzlíkovaných kobercov. Keď pastieri predajú prírodnú vlnu výrobcom priadze, tí ju spriadajú na priadzu. Aj táto časť procesu výroby kobercov trvá niekoľko dní. Po dokončení priadze nasleduje proces farbenia. Na farbenie sa používajú materiály získané z prírody. Vlna sa varí s farbivom v horúcich hrncoch niekoľko hodín. Keď je vlna dostatočne zafarbená, ďalším krokom je sušenie priadze. Proces sušenia trvá v lete niekoľko dní a v zime sa na sušenie používa ventilátor. Po týchto procesoch obchodník nakupuje priadzu na výrobu orientálneho koberca. Afganci žijúci v Pakistane vyrábajú koberce v dielňach, v Afganistane skôr vo svojich domoch (Karkhana). V tkáčskom stave sa najprv položia osnovné priadze, na ktoré sa urobí uzol. Každý uzol sa pevne zviaže pomocou vhodných nástrojov. Po dokončení uzlovania prichádza na rad strihanie na vhodnú hrúbku a pranie. Orientálne koberce sa perú štyrikrát. Pranie sa vykonáva preto, aby sa zabránilo krvácaniu farby. Pod pojmom krvácanie rozumieme: keď sa voda dotkne koberca, jednotlivé farby sa spoja. V lete sa koberec suší na horúcom slnku a v zime pomocou ventilátorov. Potom sa afganský koberec považuje za hotový. Naši zástupcovia v Afganistane a Pakistane preberajú hotové koberce. Keď je veľké množstvo kobercov hotové, dovážame ich do nášho skladu v Budapešti, kde ich od roku 1993 predávame našim partnerom, predajcom a, samozrejme, našim online zákazníkom. Na všetky naše afganské koberce sa vzťahuje záruka.

 

Ako čistiť afganský koberec?

Drobné škvrny si nevyžadujú veľké odborné znalosti. Môžete ich odstrániť mierne navlhčenou handričkou. Možno ho kedykoľvek povysávať, ale len v smere vlákien, ako všetky orientálne koberce. Najväčším nepriateľom vlnených kobercov sú mole. Preto sa oplatí častejšie vetrať, najmä v lete, a z času na čas koberec premiestniť, aby mole pod ním nenakladali vajíčka. Profesionálne firmy na čistenie kobercov odporúčame len v prípade väčšieho znečistenia. Keďže však ide o ručne viazaný koberec, možno ho kedykoľvek obnoviť.

Kde môžem položiť afganský koberec?

Afganský koberec je odolný a pevný, možno ho položiť aj na najrušnejších miestach. Samozrejme, bolo by chybou stúpiť na takýto vzácny koberec mokrou alebo špinavou obuvou. Samozrejme, neznamená to, že sa koberec okamžite zničí, ale stratí svoju životnosť. Elegancia afganského koberca dodá vášmu domovu exkluzívnu atmosféru. Možno ho položiť aj pod jedálenský stôl, pretože sa ľahko čistí. Na afganský koberec by sa nemal umiestňovať ťažký nábytok, najmä ak má tenké nožičky, pretože ten môže koberec časom pretrhnúť. Koberec môžete umiestniť aj do domácností s podlahovým vykurovaním, pretože prepúšťa teplo.

afganské koberce

Ručne viazaný Afganský koberec je symbolom luxusu a elegancie

Ručne viazané Afganské koberce sú jedným z najstarších a najznámejších typov orientálnych kobercov. Afganské koberce sú tradične ručne viazané. Sú vyrobené z vlny a často obsahujú bavlnené priadze v útku. Afganský koberec je elegantný a luxusný doplnok, ktorý dodá miestnosti atmosféru a štýl. Jedinečnosť afganských vlnených kobercov spočíva v ich charakteristických vzoroch a farbách, ktoré odrážajú vplyv afganskej kultúry a umenia. Afganský koberec možno použiť v akejkoľvek miestnosti, či už ide o obývaciu izbu, spálňu, jedáleň alebo dokonca luxusnú kanceláriu. Afganský koberec neplní len funkciu podlahovej krytiny, ale stáva sa aj súčasťou výzdoby miestnosti. Postavenie afganského koberca na trhu s kobercami je veľmi vysoké, je to jeden z najcennejších a najkvalitnejších kobercov. Vzhľadom na kvalitu a krásu afganského ručne viazaného koberca ho mnohé krajiny nakupujú na webovej stránke obchodu s kobercami CarpetDepo. Tí, ktorí si môžu dovoliť kúpiť luxusné a kvalitné koberce, si často vyberajú afganské koberce. Afganské koberce sú veľmi vzácne a výnimočné kúsky, ktoré sú jedinečné a nadčasové. Medzi záujemcov o afganské koberce patria súkromné osoby, interiéroví dizajnéri a zberatelia. Afganské koberce sa často dedia ako rodinné dedičstvo, podobne ako starožitné koberce. Afganský ručne viazaný koberec je symbolom postavenia. Medzi jeho definície patrí kvalita, sofistikovanosť, luxus a elegancia. Afganský koberec je stelesnením remeselnej zručnosti a umeleckého prejavu, vyjadruje bohatstvo a rozmanitosť afganskej kultúry. Afganské koberce si zvyčajne kupujú tí, ktorí majú radi ručne viazané, kvalitné a sofistikované výrobky. Mnohí ľudia kupujú afganské koberce ako investíciu, pretože tieto vzácne koberce si časom zachovávajú svoju hodnotu.

afganský vlnený koberec

Pôvod vlneného koberca Aqcha

Ručne viazaný koberec Aqcha sa vyrába v severnej časti Afganistanu, v okolí mesta Aqcha, v oblasti obývanej kočovníkmi a dedinčanmi. Najbežnejšími vzormi sú vzory Elephant Foot a Bokhara. Koberec Aqcha sa viaže technikou Gheordes. To znamená dvojité viazanie. Vyrába sa z tradičnej afganskej vlny. Jeho farby sa získavajú z prírody, z rôznych rastlín a kvetov. Keďže patrí do kategórie kobercov s menej hustými uzlami, má nižšiu cenu. Je však rovnako odolný ako ostatné afganské koberce. Môže sa používať aj v priestoroch s vysokou intenzitou prevádzky, ako sú kancelárie. Ako koberec do obývačky alebo spálne dodá vášmu domovu osobitnú atmosféru. K dispozícii v samostatných veľkostiach pre behúne v kategórii Koberce behúne. Výroba koberca Aqchai je podobná výrobe iných afganských kobercov. Po zauzlení sa strihá, potom sa štyrikrát vyperie na kameni a nechá sa uschnúť na slnku. Farba zostáva trvanlivá a nevybledne ani pri ďalšom praní. Je to 100 % ručne viazaný koberec, ktorého výroba si vyžaduje veľkú zručnosť, trpezlivosť a čas. Môže sa používať v domácnostiach s podlahovým vykurovaním. Neobsahuje žiadne alergénne látky.

Vyberte si z našich ručne viazaných afganských kobercov a zvýraznite výnimočnú atmosféru svojho domova!


179Produkt 136
179Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
104 € - 3 384 €
Dĺžka (cm)
80 - 977
Šírka(cm)
47 - 300