Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Afganské koberce

Ručne viazané afganské koberce na sklade, takže rýchle dodanie je zaručené. Objednajte si v našom obchode s kobercami a prispôsobte si atmosféru svojho domova, ak sa aj napriek tomu nebude hodiť do vašej izby, obchod s kobercami CarpetDepo zabezpečí spätné doručenie, ktoré je bezplatné.

Viac informácií o BEZRIZIKOVOM NÁKUPE si môžete prečítať tu!

Pôvod afganských kobercov

Krajina s tisícročnou históriou výroby vlnených kobercov je jedným z hlavných pokladov krajiny. Jej nádherná vlna sa farbí prírodnými farbivami. Ručne viazané Afganské koberce sa vyznačujú nadčasovosťou a stálosťou farieb. Farby na afganské koberce sa vyrábajú podľa tajných rodinných receptov. Afganské koberce dodajú vášmu domovu teplo a útulnosť ako koberec do obývačky, behúňový koberec, koberec do spálne alebo koberec do chodby. V našej kategórii afganských vlnených kobercov nájdete vlnené koberce Kargai, Khalmohammadi a vlnené koberce Aqcha v mimoriadne širokej ponuke stoviek položiek. Všetky naše afganské koberce sú vyrobené z vysokokvalitnej vlny, farbené tak, aby vydržali a boli ekologické. Tradícia výroby kobercov v Afganistane siaha niekoľko storočí dozadu. Na začiatku vyrábali koberce kočovné kmene. Najprv ich používali na ohrievanie svojich stanov a neskôr na komerčné účely. Archeologické vykopávky ukázali, že niektoré vzory môžu byť staré aj 1000 rokov, napríklad vzor "Slonia noha".

- Vzor "Slonia noha" -

afganských kobercov

Ako sa vyrába afganský koberec?

V súčasnosti sa afganské koberce vyrábajú najmä v severnom Afganistane. Nevyrábajú sa vo veľkých továrňach ako v Iráne. Uväzuje sa v malých dielňach (Karkhana) alebo ho pletú dedinčania vo svojich domoch. Výroba vlneného koberca je veľmi náročná. Po veľmi zdĺhavom viazaní nasleduje strihanie. Keď je koberec ostrihaný na správnu veľkosť, vyperie sa. Pranie má zabrániť krvácaniu farieb. Pod pojmom krvácanie farieb rozumieme, že keď je orientálny koberec vystavený pôsobeniu vody, jednotlivé farby sa spoja. Po štyroch praniach nasleduje sušenie na slnku. Potom sa koberec považuje za pripravený na dodanie do nášho skladu kobercov a následný predaj našim partnerom, predajcom a samozrejme našim online zákazníkom. Na všetky naše koberce sa vzťahuje záruka.

afganský vlnený koberec

Ako čistiť afganský koberec?

Drobné škvrny si nevyžadujú veľké odborné znalosti. Môžete ich odstrániť mierne navlhčenou handričkou. Možno ho kedykoľvek povysávať, ale len v smere vlákien, ako všetky orientálne koberce. Najväčším nepriateľom vlnených kobercov sú mole. Preto sa oplatí častejšie vetrať, najmä v lete, a z času na čas koberec premiestniť, aby mole pod ním nenakladali vajíčka. Profesionálne firmy na čistenie kobercov odporúčame len v prípade väčšieho znečistenia. Keďže však ide o ručne viazaný koberec, možno ho kedykoľvek obnoviť.

Kde môžem položiť afganský koberec?

Afganský koberec je odolný a pevný, možno ho položiť aj na najrušnejších miestach. Samozrejme, bolo by chybou stúpiť na takýto vzácny koberec mokrou alebo špinavou obuvou. Samozrejme, neznamená to, že sa koberec okamžite zničí, ale stratí svoju životnosť. Elegancia afganského koberca dodá vášmu domovu exkluzívnu atmosféru. Možno ho položiť aj pod jedálenský stôl, pretože sa ľahko čistí. Na afganský koberec by sa nemal umiestňovať ťažký nábytok, najmä ak má tenké nožičky, pretože ten môže koberec časom pretrhnúť. Koberec môžete umiestniť aj do domácností s podlahovým vykurovaním, pretože prepúšťa teplo.

afganské koberce

Ručne viazaný Afganský koberec je symbolom luxusu a elegancie

Ručne viazané Afganské koberce sú jedným z najstarších a najznámejších typov orientálnych kobercov. Afganské koberce sú tradične ručne viazané. Sú vyrobené z vlny a často obsahujú bavlnené priadze v útku. Afganský koberec je elegantný a luxusný doplnok, ktorý dodá miestnosti atmosféru a štýl. Jedinečnosť afganských vlnených kobercov spočíva v ich charakteristických vzoroch a farbách, ktoré odrážajú vplyv afganskej kultúry a umenia. Afganský koberec možno použiť v akejkoľvek miestnosti, či už ide o obývaciu izbu, spálňu, jedáleň alebo dokonca luxusnú kanceláriu. Afganský koberec neplní len funkciu podlahovej krytiny, ale stáva sa aj súčasťou výzdoby miestnosti. Postavenie afganského koberca na trhu s kobercami je veľmi vysoké, je to jeden z najcennejších a najkvalitnejších kobercov. Vzhľadom na kvalitu a krásu afganského ručne viazaného koberca ho mnohé krajiny nakupujú na webovej stránke obchodu s kobercami CarpetDepo. Tí, ktorí si môžu dovoliť kúpiť luxusné a kvalitné koberce, si často vyberajú afganské koberce. Afganské koberce sú veľmi vzácne a výnimočné kúsky, ktoré sú jedinečné a nadčasové. Medzi záujemcov o afganské koberce patria súkromné osoby, interiéroví dizajnéri a zberatelia. Afganské koberce sa často dedia ako rodinné dedičstvo, podobne ako starožitné koberce. Afganský ručne viazaný koberec je symbolom postavenia. Medzi jeho definície patrí kvalita, sofistikovanosť, luxus a elegancia. Afganský koberec je stelesnením remeselnej zručnosti a umeleckého prejavu, vyjadruje bohatstvo a rozmanitosť afganskej kultúry. Afganské koberce si zvyčajne kupujú tí, ktorí majú radi ručne viazané, kvalitné a sofistikované výrobky. Mnohí ľudia kupujú afganské koberce ako investíciu, pretože tieto vzácne koberce si časom zachovávajú svoju hodnotu.

Vyberte si z našich ručne viazaných afganských kobercov a zvýraznite výnimočnú atmosféru svojho domova!


186Produkt 136
186Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
102 € - 4 701 €
Dĺžka (cm)
80 - 977
Šírka(cm)
47 - 300