Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Afganské Vlnený koberce

Vyberte si z kategórií Afganské ručne viazané koberce

↓↓↓

Afganské ručne viazané vlnené koberce na sklade, takže je zaručené rýchle dodanie. Objednajte si v našom obchode s kobercami a vytvorte si jedinečnú atmosféru vo svojom domove, ak sa vám koberec nebude hodiť do izby, CarpetDepo zabezpečí bezplatné vrátenie tovaru.

Pôvod afganských kobercov!

S tisícročnou históriou výroby kobercov je to jeden z hlavných pokladov krajiny. Jeho nádherná vlna je farbená prírodnými farbivami. Afganský ručne viazaný koberec sa vyznačuje nadčasovosťou a farebnou stálosťou. Farby afganských kobercov sa vyrábajú podľa tajných rodinných receptov. Afganské koberce dodajú vášmu domovu teplo a útulnosť ako koberec do obývačky, koberec behúne, koberec do spálne alebo koberec do chodby. V našej kategórii afganských vlnených kobercov nájdete vlnené koberce Kargai/Khalmohamedi a vlnené koberce Aqcha v mimoriadne širokej ponuke stoviek položiek. Všetky naše afganské koberce sú vyrobené z vysokokvalitnej vlny, ich farbenie je odolné a ekologické. Tradícia výroby kobercov v Afganistane siaha niekoľko storočí dozadu. Na začiatku vyrábali koberce kočovné kmene. Najprv ich používali na ohrievanie svojich stanov a neskôr na komerčné účely. Archeologické vykopávky dokázali, že niektoré vzory môžu byť staré aj 1000 rokov, ako napríklad vzor "Elephant Foot".

Ako sa vyrába afganský vlnený koberec?

Orientálne koberce sa dnes vyrábajú najmä v severnom Afganistane. Nevyrábajú sa vo veľkých továrňach ako v Iráne. Uväzujú sa v malých dielňach (Karkhana) alebo ich pletú dedinčania vo svojich domoch. Výroba vlneného koberca je veľmi náročná. Po veľmi namáhavom viazaní nasleduje strihanie. Keď je koberec ostrihaný na správnu veľkosť, nasleduje pranie. Pri praní sa snažíme zabrániť krvácanie farieb. Pod pojmom krvácanie farieb rozumieme: keď sa na orientálny koberec dostane voda, rôzne farby sa spoja. Po štyroch praniach sa koberec suší na slnku. Potom je koberec pripravený na dodanie do nášho skladu a predaj našim partnerom, predajcom a samozrejme našim online zákazníkom. Na všetky koberce sa vzťahuje záruka. 

Vyberte si z našich ručne viazaných afganských kobercov a dodajte svojmu domovu výnimočnú atmosféru!