Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Afganské koberce

Vyberte si z kategórií afganských ručne viazaných kobercov

Ručne viazané afganské vlnené koberce na sklade, takže rýchle dodanie je zaručené. Objednajte si v našom obchode s kobercami a prispôsobte si atmosféru svojho domova, ak sa aj napriek tomu nebude hodiť do vašej izby, obchod s kobercami CarpetDepo zabezpečí spätné doručenie, ktoré je bezplatné.

Viac informácií o BEZRIZIKOVOM NÁKUPE si môžete prečítať tu!

Pôvod afganských kobercov

Krajina s tisícročnou históriou výroby vlnených kobercov je jedným z hlavných pokladov krajiny. Jej nádherná vlna sa farbí prírodnými farbivami. Afganské ručne viazané koberce sa vyznačujú nadčasovosťou a stálosťou farieb. Farby na afganské koberce sa vyrábajú podľa tajných rodinných receptov. Afganské koberce dodajú vášmu domovu teplo a útulnosť ako koberec do obývačky, behúňový koberec, koberec do spálne alebo koberec do chodby. V našej kategórii afganských vlnených kobercov nájdete vlnené koberce Kargai/Khalmohamedi a vlnené koberce Aqcha v mimoriadne širokej ponuke stoviek položiek. Všetky naše afganské koberce sú vyrobené z vysokokvalitnej vlny, farbené tak, aby vydržali a boli ekologické. Tradícia výroby kobercov v Afganistane siaha niekoľko storočí dozadu. Na začiatku vyrábali koberce kočovné kmene. Najprv ich používali na ohrievanie svojich stanov a neskôr na komerčné účely. Archeologické vykopávky ukázali, že niektoré vzory môžu byť staré aj 1000 rokov, napríklad vzor "Slonia noha".

- Vzor "Slonia noha" -

afganských kobercov

Ako sa vyrába afganský vlnený koberec?

V súčasnosti sa afganské orientálne koberce vyrábajú najmä v severnom Afganistane. Nevyrábajú sa vo veľkých továrňach ako v Iráne. Uväzuje sa v malých dielňach (Karkhana) alebo ho pletú dedinčania vo svojich domoch. Výroba vlneného koberca je veľmi náročná. Po veľmi zdĺhavom viazaní nasleduje strihanie. Keď je koberec ostrihaný na správnu veľkosť, vyperie sa. Pranie má zabrániť krvácaniu farieb. Pod pojmom krvácanie farieb rozumieme, že keď je orientálny koberec vystavený pôsobeniu vody, jednotlivé farby sa spoja. Po štyroch praniach nasleduje sušenie na slnku. Potom sa koberec považuje za pripravený na dodanie do nášho skladu kobercov a následný predaj našim partnerom, predajcom a samozrejme našim online zákazníkom. Na všetky naše koberce sa vzťahuje záruka.

afganský vlnený koberec

Vyberte si z našich ručne viazaných afganských kobercov a zvýraznite výnimočnú atmosféru svojho domova!