Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Pakistanské vlnené koberce

Pakistanský ručne viazaný orientálny koberec v sklade. Vyberte si vlnený koberec alebo koberec behúne do obývačky, pozrite si naše zľavy v našom obchode s kobercami. Neváhajte s objednávkou, ak koberec nevyhovuje vášmu domovu, Carpetdepo sa postará o bezplatné vrátenie tovaru.

Pôvod Pakistanského vlneného koberca

Tento vlnený koberec sa vyrába v provinciách Pandžáb a Sindh na mnohých miestach. Jeho dizajn a technika výroby sú turkménskeho pôvodu, ale obchodovalo sa s ním na starom trhu s hodvábom v meste Bokhara na hodvábnej ceste, odtiaľ pochádza aj jeho názov. Koberec je vyrobený z novozélandskej alebo pakistanskej merino vlny, husto viazaný koberec. Dnes je tento typ orientálneho koberca jedným z najkrajších kobercov v Pakistane a jeho nenápadná elegancia určite zapôsobí na kupujúcich. Jeho najznámejším a najobľúbenejším vzorom je vzor Bokhara, známy aj ako vzor Mauri. V mnohých filmoch vidíme nádherné geometrické červené koberce, tento koberec Bokhara z Pakistanu.

  • Vyrobené: ručne viazaný koberec
  • Počet uzlov: približne 260 000 uzlov na m2
  • Typické vzory: bokhara, jaldar, butterfly
  • Miesto pôvodu: Pakistan
  • Materiál uzlovej časti:100 % vlna
  • Osnova priadza: 100 % bavlna
  • Hrúbka: približne 6-7. 8 mm

Ako sa vyrába Pakistanský koberec?

Pakistanské vlnené koberce, ktoré sú obľúbené po celom svete, sú ručne viazané z veľmi kvalitnej vlny. Pakistanské koberce sú ľahko rozpoznateľné vďaka svojim výrazným farbám a vzorom, a to nielen pre odborné oko. Vďaka prvotriednej surovine, z ktorej sú koberce vyrobené, sú mimoriadne odolné voči opotrebovaniu a vďaka vlastnostiam vlny sa ľahko čistia. Vďaka kvalite a ďalším vlastnostiam vlnených kobercov sú k dispozícii v niekoľkých kvalitatívnych kategóriách. Náš sortiment je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si cenia prepracovanosť interiéru.  Tento typ orientálnych kobercov sa po výrobe a rezaní umýva a suší a je tiež stálofarebný. Vášmu domovu dodajú teplo ako koberec do obývačky alebo koberec do spálne. Na chodby alebo ako doplnok k veľkým kobercom odporúčame koberec behúň, ktorý môže byť dlhý až 2 - 3 metre. Čistenie koberca je jednoduché a nevyžaduje si žiadne odborné znalosti. Možno ho vysávať v smere vlákna, ako všetky orientálne koberce. Pri silnejšom znečistení odporúčame služby profesionálnych firiem na čistenie kobercov.

Prezrite si Pakistanské vlnené koberce a objednajte si ich online v našom obchode s kobercami!


410Produkt 136
410Produkt 136
Filtrovať
Stav produktu
Cena
 (€)
74,9 € - 4 849,87 €
Dĺžka (cm)
60 - 647
Šírka(cm)
59 - 308
Materiál
Výroba
Miesto pôvodu