Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

O nás

Od začiatku 90. rokov 20. storočia sa spoločnosť Bakhtar Ltd. Zaoberá v Maďarsku aj distribúciou ručne viazaný koberce a tkaný kobercov, známych aj, ako kilim alebo handrové koberce, ktoré sa vyrábajú vo východných krajinách. Sme zastúpení v hlavných krajinách, ktoré vyrábajú koberce, ako je Afganistan (Aqcha, Mazar-e Shariff), Pakistan (Lahore, Peshawar), Irán (Tehran, Mashad) a India (Delhi). 

Kontrolujeme každý aspekt procesu výroby kobercov, aby sme zabezpečili najvyššiu kvalitu. V obchode je dôležitá autenticita. Naša spoločnosť a priestory sa od roku 1993 nezmenili, takže na naše koberce môžeme poskytnúť záruku. 

Koberce sú stálofarebné, prané a sušené na slnku. Kontrola kvality spočíva v tom, že sa náhodne vybraný koberec položí na verejné priestranstvo a nechá sa, aby naň ľudia celý deň šliapali. Ak koberec vydržal koniec dňa bez poškodenia alebo s malým poškodením, potom je kvalita v poriadku. Tento proces sa vykonáva každých šesť mesiacov.

Podľa všeobecného presvedčenia, ak je orientálny koberec hrubý, musí byť kvalitnejší. To je samozrejme nesprávne, pretože hrúbka koberca je len otázkou strihania. Čím dlhšie je vlákno, tým ľahšie ho vysávač Povysávať a poškodí koberec.

Kvalita koberca a hustota uzlov sa vždy určuje podľa zadnej strany koberca. Čím menší a hustejší je uzol, tým je orientálny koberec hodnotnejší. Pri vlnených aj hodvábnych kobercoch samozrejme záleží aj na kvalite materiálu uzlov. Kvalita vlny sa začína správnou pastvinou, na ktorej sa ovce pasú.  Jahňacia vlna sa dá rozdeliť na dve časti, z prvej, ktorá je v kontakte s vonkajším svetom, sa vyrába väčšina orientálnych kobercov. Druhá časť, ktorá neprichádza do kontaktu s vonkajším svetom, sa používa na výrobu husto viazaných prémiový orientálny koberce.

V našom sklade máme stále zásoby kobercov, aby sme zabezpečili stály prísun pre našich zákazníkov a predajcov. To nám umožňuje rýchlo dodať koberce zákazníkovi. Zásoby dopĺňame niekoľkokrát ročne. Je to dôležité z veľkoobchodného hľadiska, aby naši predajcovia mohli predávať bez prerušenia.  

Našim milým zákazníkom ponúkame tisíce kusov našich zásob na 2 000 nm. Naše koberce majú rozmery od 0,5 m2 do 30 m2. Prijímame aj objednávky na rozmery nad 30 m2, ale budete si musieť počkať. Všetky koberce sa dodávajú s podrobnými pokynmi na používanie a starostlivosť. Náš záručný list spolu s certifikátom pôvodu zaručuje vynikajúcu kvalitu. Okrem toho ponúkame aj bezplatné poradenstvo. Od roku 2017 predávame aj kvalitné strojovo vyrábané perzské koberce. Tieto strojovo vyrábané koberce sú vyrobené z akrylových vlákien a ich výhodou je, že majú podobné vlastnosti, ako vlnené koberce. Výhodou polyesterových strojovo vyrábaných kobercov je, že sú lacné. Kým ručne vyrobený koberec vydrží celý život, polyesterové koberce vydržia len niekoľko rokov. Trvanlivosť platí aj pre naše akrylové strojovo vyrábané koberce. Od roku 2019 sme otvorili náš online obchod s kobercami, kde si od nás môžete kúpiť, ako súkromná osoba!

 

Naša spoločnosť a náš majiteľ získali ocenenia od prezidenta Maďarskej republiky László Sólyom (2005-2010) a prezidenta Afganistanu Hámid Karzai (2004-2014), na čo sme veľmi hrdí.

 

Spoločnosť založil v roku 1993 Dr. Zaman Wahed, ktorý pochádza z afganského kobercového mesta (Aqcha). Je výkonným riaditeľom a majiteľom spoločnosti.

 

Zaman Fawad Výkonný riaditeľ, Majiteľ

 

Ahmad Ziya Rahmani vedúci skladu spoločnosti

                                   

Deáki Márton Sekretariát

                                   

Gróbe Dóra Sekretariát

Carpetdepo je zárukou kvalitného koberca!

CarpetDepo - Obchod s kobercami od roku 1993

Ak máte otázku týkajúcu sa výrobku alebo ak ste sa pri objednávaní zasekli, neváhajte nás kontaktovať!

Mobil: +36-30-987-2979

Kancelária: +36-1-246-55-24

e-mail: info@carpetdepo.com

Ak ste na dovolenke v našom krásnom meste Budapešť, nezabudnite nás navštíviť.

2/d Daróczi Street

H-1113 Budapest, Hungary