Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Ako môžem nakupovať za čistú cenu?

Prečo je dobré mať daňové identifikačné číslo EÚ?

Ak má spoločnosť daňové číslo EÚ, môže nakupovať výrobky z iných krajín EÚ za čistú cenu (-27 % maďarskej DPH). Vlastniť daňové identifikačné číslo EÚ prináša viaceré výhody pre fyzické osoby a podniky, ktoré sa angažujú v pôsobení v členských štátoch Európskej únie. Uľahčuje obchod v rámci EÚ. Vlastníctvo daňového identifikačného čísla EÚ zjednodušuje proces obchodovania s tovarom a službami v rámci Európskej únie. Daňové identifikačné číslo EÚ môže zvýšiť dôveryhodnosť podniku.

 daňové identifikačné číslo EÚ

Ako môžem získať daňové identifikačné číslo EÚ?

Chcete získať daňové identifikačné číslo pre DPH v členskom štáte EÚ? Vykonávate transakcie, ktoré sú zdaňované v zahraničí? Ak áno, musíte získať zahraničné číslo DPH v krajine, v ktorej sa uskutočňujú zdaniteľné transakcie. Na podanie žiadosti o registráciu a získanie čísla DPH môžete ísť priamo na oficiálnu webovú stránku správneho orgánu príslušnej krajiny alebo sa obráťte na svojho účtovníka alebo právnika.

Kto by mal požiadať o pridelenie daňového čísla Spoločenstva?

Ak chce zdaniteľná osoba nadviazať obchodný vzťah, musí požiadať o pridelenie daňového čísla Spoločenstva. O daňové identifikačné číslo Spoločenstva by mal požiadať každý podnik, ktorý sa zaoberá obchodovaním s tovarom alebo službami v členských štátoch EÚ. Je to nevyhnutné na uskutočňovanie nadobudnutí alebo dodávok v rámci Spoločenstva a na zjednodušenie procesu vrátenia DPH. Podniky, ktoré predávajú tovar online zákazníkom v rôznych členských štátoch EÚ, musia mať aj číslo DPH. Platí to bez ohľadu na to, či predávate prostredníctvom vlastnej webovej stránky alebo platformy elektronického obchodu. Aj keď ste samostatný podnikateľ alebo osoba na voľnej nohe, ktorá ponúka služby za hranicami EÚ, budete potrebovať daňové číslo Spoločenstva na fakturáciu a dodržiavanie daňových predpisov.