Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Kilim kmeňové koberce

Objavte bohatú ponuku afganských kmeňových kobercov Kilim a vyberte si čarovný nástenný koberec, ktorý na stenách vášho domova oživí slobodného ducha nomádov a afganskú remeselnú kultúru. Nemajte obavy, ak sa koberec nebude hodiť do vašej izby, pretože obchod s kobercami CarpetDepo vám ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a bezplatné vrátenie tovaru!

Viac informácií o BEZRIZIKOVOM NÁKUPE si môžete prečítať tu.

Pôvod afganského kmeňového koberca kilim

Afganistan je domovom pôsobivého množstva ručne tkaných nomádskych kobercov, z ktorých niektoré vyniknú medzi jedinečnými afganskými kobercami. Jedinečnosť kmeňových kobercov na stenu spočíva v ich ručnom tkaní a kultúrnom dedičstve. Tieto ohromujúce výtvory sa vyrábajú v dielňach v meste Herát, a preto sú známe aj ako Herátsky koberec Beluch. Afganské kmeňové koberce sú majstrovské diela vytvorené miestnymi remeselníkmi a tkáčmi kobercov. Mesto Herát v Afganistane je známe tradičnou výrobou ručne tkaných kobercov a má dlhú a bohatú históriu tkania kobercov, ktorá siaha niekoľko storočí do minulosti. V Heráte ľudia stále tkajú koberce tradičným spôsobom a pri tomto procese sa spájajú nadčasové techniky a znalosti odovzdávané z generácie na generáciu. Charakteristické vlastnosti a dekorácie afganských Kilim kobercov na stenu sú fascinujúce. Tieto kmeňové Kilim koberce na stenu sa zvyčajne vyrábajú v menších rozmeroch. Nomádske koberce Kilim majú geometrické a zvieracie vzory, ktoré odrážajú tradičný afganský dizajn a remeselné zručnosti. Farby často zahŕňajú tmavohnedú, tmavočervenú a tmavomodrú, ktoré vzrušujúco kontrastujú s bielou, slonovinovou a inými svetlými farbami.

afganského kmeňového koberca kilim

 

Kilim koberce na stenu: dedičstvo nomádskych kmeňov

Kedysi dávno, keď nomádske kmene žili na nekonečných pláňach, teplotu v ich stanoch každú zimu ochladzoval mrazivý vietor. Kočovné kmene si v priebehu storočí osvojili mnohé postupy, aby sa v ich prostredí dalo lepšie žiť. Boli veľmi zruční vo vytváraní teplej a útulnej atmosféry a používali na to špeciálne nomádske koberce na stenu kilim. Tieto koberce nielen pokrývali podlahu stanu, ale zdobili aj steny ako nástenné koberce. Takto sa do stanu nedostal studený vzduch, pretože koberec na stene udržiaval dom nomádov v teple. Afganské kmeňové koberce boli mimoriadne známe, pretože nomádi boli majstri v tkaní kobercov a tieto koberce boli najvyššej kvality. Postupom času sa nomádsky spôsob života menil a čoraz menej kmeňov žilo voľne v pustatinách. V modernej dobe je kmeňový koberec Kilim pripomienkou minulosti a stal sa krásnym nástenným kobercom na výzdobu domov. Ľudia objavili magické vzory kobercov Kilim a afganský kmeňový koberec sa považuje za skutočný poklad. Kmeňové koberce Kilim sú vyrobené z vysoko kvalitnej vlny. Kmeňový koberec Kilim nie je len jednoduchým dekoratívnym prvkom, ale rozpráva príbehy o živote predkov, kočovných migráciách a tradíciách. Tento koberec na stenu je kúskom minulosti, ktorý sa uchováva a cení v dnešnom modernom svete.

Kilim koberce na stenu

 

Magické afganské koberce: očarujúce nomádske umelecké dielo na stene

Ak chcete ozdobiť stenu alebo vytvoriť vo svojom domove osobitnú atmosféru, koberec na stenu môže byť skvelou voľbou. Spomedzi nomádskych kobercov sú afganské koberce obzvlášť pozoruhodné, pretože sú nositeľmi fascinujúceho kultúrneho dedičstva. Koberec na stenu je dokonalým spôsobom, ako vyjadriť svoju osobnosť a štýl prostredníctvom stien vášho domova. Afganský koberec nesie so sebou tradície a umenie nomádskych kmeňov a jeho očarujúce vzory robia zo stien skutočnú výstavnú skriňu. Koberce sú navyše ručne tkané, s precízne vypracovanými detailmi, ktoré robia každý kus jedinečným. Kmeňový koberec Kilim má široké možnosti použitia. Či už ide o tradičné geometrické vzory alebo zvieracie motívy, každý si môže nájsť kúsok podľa svojho vkusu. Kmeňové koberce vyrábajú afganskí remeselníci, ktorí si pri tvorbe týchto majstrovských diel odovzdávajú vedomosti z generácie na generáciu. Keď si vyberiete afganský kmeňový koberec, prinesiete si do svojho domova skutočné umelecké dielo. Nomádsky koberec na stenu Kilim nie je len dekoratívny predmet, ale vzácny kus remeselnej práce, ktorý prispieva k atmosfére a teplu miestnosti.

kmeňového koberca

Dúfame, že v našej ponuke v našom sklade kobercov nájdete koberec svojich snov. Kilim kmeňové koberce zabezpečia, že steny alebo podlahy vášho domova budú jedinečné a ohromujúce.


109Produkt 136
109Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
122 € - 272 €
Dĺžka (cm)
170 - 213
Šírka(cm)
104 - 177