Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Koberce Kilim

Ručne tkané koberce Kilim za zvýhodnené ceny priamo z nášho skladu kobercov. Ak si chcete kúpiť kilim za výhodnú cenu, pozrite si našu ponuku tkaných kobercov a objednajte si ich online v našom obchode s kobercami.

Pôvod a tkanie kilim

Ručne tkaný kilim sa vyskytuje v mnohých kultúrach a je veľmi obľúbený po celom svete. Kilim je tenký koberec, ktorý sa vyrába špeciálnou technikou tkania. Kilim so svojimi pútavými vzormi a motívmi niekedy siaha tisíce rokov do minulosti a predstavuje hodnoty, ako je materstvo alebo šťastie. Koberce Kilim sa zvyčajne vyrábajú z ovčej vlny, kozej kože alebo ťavej srsti a na farbenie sa používajú prírodné rastlinné materiály. Môžu sa používať vo viacerých miestnostiach, buď ako koberce do obývačky, koberce behúne alebo koberce do kuchyne. Keďže váži do 1,4 kg/nm, možno ho ľahko zavesiť na stenu ako koberec na stenu. Kilim koberce sú k dispozícii v pútavých farbách a vzoroch a majú rôzne štýly. Najobľúbenejším kilimom je afganský kilim Chobi, po ktorom nasleduje indický kilim. Ich obľúbenosť je spôsobená najmä ich jasnými, veselými farbami. Zatiaľ čo Maymana kilim je tmavšej farby, ale vyzerá mimoriadne krásne na stene alebo svetlej podlahe. Pozrite si našu ponuku stoviek kobercov Kilim, ktoré sú dostupné z nášho skladu s mimoriadne rýchlym dodaním pre vás a vašu rodinu. Prajeme vám príjemné prezeranie našich kobercov Kilim. Keď si nájdete svoj obľúbený, neváhajte si ho objednať, ak sa nebude hodiť do vašej izby, CarpetDepo zabezpečí jeho spätné doručenie.

Kelim alebo kilim?

Oba názvy, Kelim alebo Kilim, sa vzťahujú na rovnaký typ tkaného koberca. Rôzne názvy a pravopis sa môžu v jednotlivých krajinách a jazykoch líšiť. Pri kobercoch to nie je nezvyčajné, pretože orientálny koberec Ziegler bol pôvodne známy ako koberec Chobi, zatiaľ čo neskôr ho západní obchodníci s kobercami premenovali na koberec Ziegler. Nie je teda prekvapujúce, že obchodníci s kobercami v rôznych krajinách píšu názov koberca Kilim alebo Kelim odlišne. Je dôležité poznamenať, že medzi kobercom Kilim alebo Kelim nie je žiadny rozdiel. Kilimské koberce sa vyrábajú najmä v Afganistane, Turecku, Iráne a Strednej Ázii. Tieto koberce sa vyrábajú tkáčskou technikou, pri ktorej vzniká tenký, ľahký, obojstranný koberec. Kelimské koberce nemajú uzlíkovaný povrch. Vzory a farebné kombinácie kilimov odrážajú kultúrne a umelecké tradície a zachytávajú dedičstvo a tradície krajín, v ktorých sa koberce tkajú. Kilim je odolný a ľahko sa čistí a udržiava. Vďaka svojej univerzálnosti a nízkej hmotnosti sa kilim výborne hodí na použitie ako nástenné koberce, obrusy, poťahy na vankúše alebo dokonca ako obaly na tašky. V posledných rokoch sa koberce Kilim stali veľmi obľúbenými v oblasti interiérového dizajnu. Ich žiarivé farby a odvážne vzory dokážu dodať domácnostiam eleganciu a teplo. Či už ide o kilim alebo kelim, tieto tkané koberce sú vzácne a nadčasové.

 

Afganské koberce Kilim z vlny

Ručne tkané koberce Kilim, ktoré sa vyskytujú v mnohých kultúrach a sú obľúbené po celom svete. Afganský koberec Kilim sa zvyčajne vyrába z vlny a na farbenie sa používajú prírodné materiály. Pestrá paleta farieb ručne tkaného koberca Kilim je vhodná do každej miestnosti, či už do chodby ako koberec behúne, alebo ako koberec do obývačky či kuchyne. Predávame aj niekoľko druhov kobercov Kilim. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších je koberec Kilim Chobi. Vďaka svojim jasným farbám a rozmanitým vzorom rozžiari atmosféru vašej miestnosti. Koberec Kilim Maymanah je jedinečnejší vďaka svojim tmavším farbám. Často sa používa aj ako koberec na stenu. Indický koberec Kilim je plný veselosti a dobrej nálady. Rozžiari aj tú najtmavšiu miestnosť. Pozrite si našu ponuku kobercov Kilim, ktorých máme obrovské zásoby. Vďaka nášmu bleskovému dodaniu sa z vybraného koberca môžete tešiť už o niekoľko dní.

 

Indický koberec Kilim z bavlny

Farebné koberce Kilim z Indie. Tieto pestrofarebné koberce Kilim sú tkané špeciálnou technikou, takže indické koberce Kilim sú vyrobené rýchlejšie ako tradičné koberce Kilim. Keďže veľké indické továrne sa špecializujú na hromadnú výrobu, indické koberce Kilim sa tkajú ručne a za pomoci stroja. Indický vzor Kilim je moderný a pozostáva z mnohých hravých farieb. Sú veľmi obľúbené najmä preto, že sa dokonale hodia do väčšiny domácností. Používajú sa ako bytové dekorácie buď zavesené na stene, alebo ako nástenné koberce. K dispozícii sú aj vo veľkostiach do chodieb. Ich veselé farby dokážu dodať vášmu domovu jedinečnú atmosféru. Indické moderné koberce Kilim majú mimoriadne žiarivé farby a pri čistení nevyblednú. Možno ich použiť aj v domácnostiach s podlahovým vykurovaním.

Pokyny na čistenie kobercov Kilim

Čistenie kobercov Kilim si nevyžaduje nadmerné odborné znalosti. Drobné nečistoty možno ľahko odstrániť mierne navlhčenou handričkou alebo v obchode zakúpenou penou na čistenie kobercov vhodnou na čistenie vlnených kobercov. Ak však dôjde k vážnejšiemu znečisteniu, odporúča sa poradiť sa s odborníkom na čistenie. Kilimové koberce by sa mali čistiť na najnižšom nastavení vysávača, pretože tkanina nezadržiava prachové častice. Mnohí ľudia majú starý zvyk zavesiť kilimový koberec a udierať do neho odprašovacou tyčou, aby sa zbavili prachu. To je však mylná predstava! Táto metóda môže poškodiť ručne tkaný koberec Kilim, vlastne akýkoľvek koberec.

Vytvorte si doma výnimočnú atmosféru s kobercami Kilim alebo Kelim a objednajte si ich v našom obchode s kobercami so zvýhodnenými dodacími podmienkami!