Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Ručne viazané orientálne koberce

Objavte čaro ručne viazaných kobercov! Vyberte si orientálny koberec z našej ponuky ktorý sa hodí k vášmu domovu a objednajte si harmóniu luxusu a tradície. Vynikajúca kvalita a jedinečný dizajn perzských kobercov sa nedá porovnať so žiadnym iným kobercom.

Využite možnosť NÁKUPU BEZ RIZIKA!

Orientálny koberec je klenotom vášho domova

Orientálne ručne viazané kusové koberce, perzské koberce, koberce Kilim, tkané koberce. Prezrite si naše výrobky v našom obchode s kobercami a pohodlne si ich objednajte online. Koberce z kultúr Blízkeho a Ďalekého východu sa nazývajú orientálne koberce. Ide o široký zastrešujúci pojem, ktorý zahŕňa mnoho typov, ale jednotlivé kategórie majú niektoré spoločné znaky. Či už ide o viazané orientálne koberce, ručne tkané koberce Kilim, ich farby a motívy odrážajú ich dôležitú úlohu v miestnej kultúre. Vlnené koberce - a samozrejme koberce na stenu - sú známe svojou vysokou kvalitou, takže budú zdobiť domovy dlhý čas. Svojimi rozmanitými vzormi a farbami dodajú vášmu domovu jedinečnú atmosféru ako kusové koberce do obývačky, koberce behúne, kusové koberce do spálne alebo koberce do predsiene. V našom katalógu kobercov nájdete výrobky zo známych krajín vyrábajúcich koberce v rôznych farbách, rozmeroch a vzoroch. 

 

Obľuba ručne viazaných kobercov

Klasické ručne viazané orientálne koberce vďačia za svoju popularitu jemnému spracovaniu, odolnej farebnosti a prvotriednej kvalite. Ako symbol statusu sú obľúbené aj v luxusných kanceláriách, päťhviezdičkových hoteloch a palácoch, ale najmä v rodinných domoch, kde slúžia ako vysoko estetický stredobod. Na väčšie čistenie ručne viazaných kobercov sa vždy odporúča najať si profesionála, ale na menšie znečistenie je vysávanie jednoduchým spôsobom čistenia. Perzský koberec je najstarší z bytových textílií, ktorého korene siahajú do tradícií kultúr Blízkeho východu. Pri obdivovaní perzského koberca s pestrými kvetinovými alebo geometrickými vzormi si možno predstaviť putovanie po hornatých náhorných plošinách Malej Ázie, Strednej Ázie alebo dokonca Kaukazu. Prírodné podmienky a podnebie tohto regiónu neboli vhodné na pestovanie plodín, takže jedinou možnosťou bol chov dobytka. Neustály pohyb spojený s pasením zvierat vytvoril rámec pre kočovný spôsob života, do ktorého sa vďaka prísunu vlny organicky začlenilo remeslo tkania kobercov. Spočiatku mal orientálny koberec predovšetkým funkčnú hodnotu: chránil pred extrémnymi zmenami počasia, zakrýval vchod do stanu ako nástenný koberec, izoloval a poskytoval teplo ako prikrývka. Postupne sa z úžitkového predmetu vyvinul na textil s umeleckou hodnotou nesúci znaky orientálnych kultúr a potom, s rozšírením mestského života, sa stal nezvratným vybavením domácnosti. Ako symbol spoločenského postavenia, luxusu a prestíže najprv zdobila domy bohatých, neskôr však dobyla celý svet. Orientálne vlnené koberce dodávajú interiéru osobitý šmrnc, zdobia váš domov ohrientálnymi motívmi a štylistickými prvkami. Okrem ručne viazaných kobercov a ručne tkaných kobercov Kelim si pozrite aj strojovo tkané akrylové perzské koberce prvotriednej kvality, ktoré sme vám priniesli priamo z Iránu!

kézi csomózású keleti szőnyeg

Rozpoznanie ručne viazaného koberca

Prvým krokom je preskúmanie kvality uzlovania koberca. Vo všeobecnosti sú uzly ručne viazaného koberca nepravidelné a neusporiadané. Jedinečnosť a krása strapcov v spodnej časti koberca tiež naznačujú ručné viazanie. Pre ručne viazané koberce sú typické určité nedokonalosti a drobné odchýlky vo vzoroch alebo uzloch. Čím vyšší je počet uzlov na štvorcový centimeter, tým je ručne viazaný koberec hodnotnejší. Orientálne koberce sú väčšinou vyrobené z prírodných materiálov, ako je vlna, hodváb alebo bavlna. Na určenie pravosti a kvality koberca je dôležité preskúmať jeho vlákna a materiál. Ručne viazané koberce zvyčajne nie sú dokonale vzorované. Pri ručne viazaných kobercoch sa môžu vyskytnúť odchýlky vo farebnom tóne, pretože konečný odtieň sa získava počas procesu prania. Hodnota ručne viazaných kobercov sa časom zvyšuje. Dobre udržiavaný ručne viazaný koberec môže byť cennou investíciou, ktorá môže svojmu majiteľovi slúžiť desiatky rokov. Spomeňte si na starožitné koberce, ktoré sú mimoriadne cenné.

Čistenie a vysávanie orientálnych kobercov

Čistenie orientálneho koberca v domácnosti nie je pri drobných nečistotách veľkou úlohou. Mierne navlhčenou handričkou odstránite väčšinu nečistôt. Môžete použiť komerčne dostupnú penu na čistenie kobercov alebo spreje špeciálne určené na čistenie vlnených kobercov. Väčšie čistenie však prenechajte profesionálnym firmám na čistenie kobercov. Orientálny koberec môžete vysávať okamžite, nemusíte čakať týždne. Vždy vysávajte v smere vlákien a na najnižšom stupni. Najväčším nepriateľom orientálneho koberca sú mole. Najmä v lete by ste mali občas vysávať pod kobercom. Na orientálny koberec neumiestňujte ťažký nábytok, najmä ak má tenké podrážky, pretože môže koberec pretrhnúť.

Pozrite si video o tom, ako čistiť orientálny koberec

Špecialita orientálneho koberca

Orientálne koberce nielen pokrývajú podlahu, ale menia atmosféru celej miestnosti a určujú jej štýl. Jedinečnosť ručne viazaných orientálnych kobercov spočíva v tom, že ide o individuálne vyrobené kusy, z ktorých každý je ručne viazaný. Afganský koberec Kilim sa tiež vyrába ručne. A vlna je najlepšou surovinou, ktorá sa používa pri tkaní všetkých kobercov Chobi Kilim. Ručne tkaný vlnený koberec Kilim možno položiť do obývačky alebo aj do kuchyne. Pakistanský koberec je veľmi elegantný s geometrickými vzormi a jasnými farbami. Pakistanský koberec sa často používa ako koberec do spálne, pretože je mäkký. A exotický iránsky koberec dodáva domovom život a orientálnu atmosféru, pričom je k dispozícii široká škála štýlov a vzorov. Pôvodnou funkciou afganského koberca je poskytovať nomádom ochranu pred chladom. Je to preto veľmi odolný a trvácny nomádsky koberec. Hrubý vlnený koberec je výnimočný tým, že vďaka svojej hrúbke a hrejivosti je v domácnostiach veľmi pohodlný. Jednofarebný hrubý vlnený koberec dodáva domácnostiam rustikálny charakter. Výber medzi ručne viazanými orientálnymi kobercami závisí od vkusu a potrieb. Ak chcete mať domov so skutočne špeciálnym a jedinečným pocitom, mali by ste si vybrať z ručne viazaných kobercov.

Ručne viazaný orientálne koberce

Objavte úžasný svet orientálnych kobercov, ktoré obohatia prestíž vášho domova! Povesť ručne vyrábaných kobercov bola vybudovaná na umeleckej presnosti a precíznosti, ktorá je pre tieto umelecké diela takmer jedinečná. Na všetky ručne vyrábané orientálne koberce v sortimente obchodu s kobercami CarpetDepo vydávame osvedčenia o pôvode. Vyskúšajte si ručne viazaný orientálny koberec podľa vlastného výberu u vás doma, ak vám nebude vyhovovať, obchod s kobercami CarpetDepo zabezpečí bezplatné zaslanie späť.