Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Kazak vlnené koberce

Kazak orientálne koberce zo skladu s rýchlym dodaním. Pozrite si našu kolekciu Obchod s kobercami. Carpetdepo poskytuje bezplatné doručenie a vrátenie.

Výroba vlneného koberca Kazak

Ručne viazaný koberec Kazak vyrobený pomocou prírodných rastlinných farbív. Tento vlnený koberec z oblasti Kaukazu je veľmi obľúbený. Nie je to náhoda, pretože jeho nádherné farby sú ideálne pre väčšinu domácností. Technika viazania je gheordes, čo znamená dvojité viazanie. Vďaka tejto technike sa koberec vyrába pomalšie, ale bude oveľa odolnejší. Každý uzol sa totiž viaže dvakrát. Po zhotovení kazašského koberca sa štyrikrát vyperie na kameni, podobne ako iné orientálne koberce. Robí sa to preto, aby sa dosiahla konečná farba, ktorá zostane trvanlivá. Pranie koberca na kameňoch dodáva farbe jasný vzhľad. Po praní nasleduje sušenie, pri ktorom sa tiež nepoužívajú stroje, ale koberec sa jednoducho položí na slnko a nechá sa uschnúť. Takto vzniká 100 % ručne viazaný koberec z kazašskej vlny. Odporúča sa aj do domácností s podlahovým vykurovaním. Neobsahuje žiadne alergénne látky.

  • Výroba: ručne viazaný koberec
  • Uzly: približne 160 000 uzlov / m2
  • Miesto pôvodu: Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: 100 % vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100 % bavlna
  • Hrúbka: približne 7 mm

Pôvod kazak koberca

Keďže Afganistan má úzke väzby s niektorými krajinami bývalého Sovietskeho zväzu, najmä v kaukazskej oblasti (Kazachstan, Turkménsko, Uzbekistan, Tadžikistan), vzory sú inšpirované ruskými geometrickými vzormi. Použitá vlna a farbivá pochádzajú z Afganistanu. Koberce z kazašskej vlny sa vyrábajú v Afganistane alebo v oblastiach obývaných Afganistanom v Pakistane. Svojou rozmanitosťou dodajú vášmu domovu jedinečnú atmosféru ako koberec do obývačky, koberec behúne do chodby, koberec do spálne.

Čistenie Kazak orientálnych kobercov

Tak ako všetky ručne viazané orientálne koberce, aj tento sa musí vysávať v smere vlákna. Malé škvrny môžete vyčistiť sami pomocou mierne navlhčenej handričky. V prípade veľmi znečistených plôch odporúčame profesionálnu firmu na čistenie kobercov. Ako vlnený koberec, jeho najväčším nepriateľom sú mole. Preto sa oplatí koberec občas premiestniť, najmä v lete. Alebo občas posypte koberec levanduľou. V obchodoch sú samozrejme k dispozícii aj prípravky na ničenie molí. Môžete ich použiť tak, že postriekajte všetky časti domu a celý deň nechajte zatvorené dvere a okná. Na konci dňa by mal byť byt dobre vyvetraný. Je dôležité, aby ste sa nezdržiavali v interiéri, pretože prostriedky na ničenie molí môžu byť pre človeka škodlivé. Takto bude váš domov dlho bez molí a nielen koberec, ale aj ostatné textílie budú pred moľami v bezpečí.

Dúfame, že ručne viazaný vlnený koberec, ktorý si u nás kúpite, vám prinesie spokojnosť a budete ho radi používať!


56Produkt 136
56Produkt 136
Filtrovať
Stav produktu
Cena
 (€)
190,99 € - 4 590,02 €
Dĺžka (cm)
121 - 553
Šírka(cm)
78 - 424
Materiál
Výroba