Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Kazak koberce

Kazak koberce zo skladu s rýchlym dodaním. Pozrite si našu ponuku orientálnych kobercov. Obchod s kobercami Carpetdepo poskytuje bezplatné doručenie a vrátenie tovaru.

Viac informácií o BEZRIZIKOVOM NÁKUPE nájdete tu!

Popis Kazak kobercov

Ručne viazané Kazak koberce vyrobené prírodnými, rastlinnými farbivami. Tento vlnený koberec z kaukazskej oblasti je veľmi obľúbený. Nie je to náhoda, pretože jeho nádherné farby sú ideálne pre väčšinu domácností. Technika viazania je gheordes, čo znamená dvojité viazanie. Vďaka tejto technike sa afganské koberce vyrábajú pomalšie, ale sú oveľa odolnejšie. Každý uzol sa totiž viaže dvakrát. Po zhotovení Kazak orientálneho koberca sa rovnako ako naše ostatné orientálne koberce štyrikrát vyperie na kameni. Takto dosiahneme konečnú farbu, ktorá zostáva trvanlivá. Pranie na kameňoch dodáva afgánsky koberec lesklý vzhľad. Po praní nasleduje sušenie, pri ktorom sa tiež nepoužívajú stroje, ale jednoducho sa položí na slnko a nechá sa uschnúť. Takto bude Kazak vlnený koberec 100 % ručne vyrobený. Odporúčame ho aj do domácností s podlahovým vykurovaním. Neobsahuje žiadne alergizujúce látky.

  • Výroba: Ručne viazaný
  • Hustota uzlov: približne 160 000 uzlov/m2
  • Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: 100% vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100% bavlna
  • Hrúbka: približne 7 mm
  • Hmotnosť: 2,5 kg/m2

Kazak koberce

Ako sa vyrába Kazak koberec?

Kazak koberce sa dnes vyrábajú v severných častiach Afganistanu a u afganských kobercových tkáčov žijúcich v Pakistane, kde sa každý krok výrobného procesu vykonáva s veľkou starostlivosťou. Tento proces sa začína chovom oviec, pri ktorom je nevyhnutné zabezpečiť kvalitnú pastvu, pretože kvalita ovčej vlny má priamy vplyv na trvanlivosť Kazak koberca. Po strihaní sa vlna starostlivo triedi, aby sa oddelili časti, ktoré sa stanú surovinou pre koberce Kazak. Počas prípravy vlny sa vlákna starostlivo spriadajú do priadze, ktorá vydrží niekoľko dní. Potom nasleduje fáza farbenia, pri ktorej sa používajú výlučne prírodné farbivá, ktoré dodávajú Kazak kobercom ich charakteristickú farbu. Zafarbené vlákna sa potom sušia tradičným spôsobom, pričom v lete sa používa slnečné svetlo, v zime zasa umelé techniky sušenia. Po vysušení je ďalším krokom výroby koberca proces viazania, ktorý sa vykonáva najmä v dielňach v Pakistane a v domácnostiach výrobcov v Afganistane. Základom kobercov sú osnovné priadze, na ktoré sa používa metóda uzlovania Gheordes. Kvalitu Kazak koberca ešte zvyšujú kroky, ktoré nasledujú po viazaní, ako je strihanie a dôkladné čistenie koberca. Koberce sa niekoľkokrát perú, aby sa zabránilo vyblednutiu farieb. Na konci výrobného procesu sa hotové koberce Kazak vo veľkých množstvách odosielajú do nášho skladu kobercov v Budapešti, kde ich od roku 1993 ponúkame predajcom a online zákazníkom. Všetky koberce Kazak sa predávajú so zárukou, aby sa zabezpečila spokojnosť zákazníkov a dlhodobo vynikajúca kvalita kobercov.

"Spoločnosť CarpetDepo venuje osobitnú pozornosť dodržiavaniu ľudských práv. Prísne sa pritom vyhýbame podpore výrobcov a rodín, kde je detská práca uprednostňovaná pred vzdelaním, či už v krajinách ako Afganistan alebo Pakistan. Naším cieľom je pomôcť vytvoriť prostredie, v ktorom majú deti možnosť vzdelávať sa ďaleko od ľudského vykorisťovania. Toto etické usmernenie je pre nás zásadné a neustále sa snažíme zabezpečiť, aby naše procesy získavania a výroby boli v súlade s našimi cieľmi udržateľnosti. Veríme, že všetky deti majú základné právo na vzdelanie a zdravý vývoj, a dôrazne sa staviame proti zvykom a praktikám, ktoré vedú k tomu, že deti sú nútené pracovať."

Pôvod Kazak koberca

Keďže Afganistan má úzke väzby s niektorými bývalými sovietskymi štátmi, najmä v kaukazskej oblasti, ako sú Kazachstan, Turkménsko, Uzbekistan a Tadžikistan, v afganskom Kazak koberci možno vidieť vplyv ruských geometrických vzorov. Tento orientálny koberec vyrobený z vysoko kvalitnej vlny, známy svojou výnimočnou trvanlivosťou, pochádza z Afganistanu. Bohaté a žiarivé farby použité v Kazak koberec pochádzajú z prírody, čo dodáva celkovej estetike autentický charakter. Kazak orientálne koberce, ktoré sú vysoko cenené pre svoj kultúrny význam, sa vyrábajú prevažne v Afganistane alebo v oblastiach Pakistanu obývaných Afganistanom. Tieto perzské koberce predstavujú pozoruhodnú zmes tradičných orientálnych motívov a zložitých vzorov. Afganské Kazak koberce stelesňujú krásu a všestrannosť orientálnych kobercov, či už sa používajú ako centrálny prvok v obývacej izbe, dekoratívny behúne koberec na chodbe alebo ako útulný doplnok v spálni. Tento starostlivo utkaný orientálny koberec a výnimočná pozornosť venovaná detailom sú ukážkou umenia a zručnosti afganských tkáčov kobercov. Kazak Orientálne koberce svojím nadčasovým vzhľadom vnášajú do obývačky eleganciu a teplo.

Kazak orientálne koberce

Čistenie Kazak orientálnych kobercov

Ako všetky ručne viazané orientálne koberce, aj tento by sa mal vysávať len v smere vlákien. Malé škvrny môžete vyčistiť aj mierne navlhčenou handričkou. V prípade ťažších škvŕn však odporúčame profesionálnu firmu na čistenie kobercov, ktorá je oboznámená s čistením ručne viazaných kobercov. Keďže ide o vlnený koberec, tak jeho najväčším nepriateľom je mol. Najmä v lete môže byť potrebné z času na čas koberec premiestniť alebo vysávať pod kobercom. Ak cestujete na dlhší čas, mali by ste pod koberec nasypať levanduľu. Samozrejme, v obchodoch sú k dispozícii spreje na ničenie molí, ktoré však môžu byť škodlivé pre ľudské zdravie. Na Kazak koberce neumiestňujte veľmi ťažký nábytok, pretože časom môže poškodiť uzly v koberci.

Kazak Koberec je originálny afganský koberec

Afganský Kazak koberec je ručne viazaný koberec z vlny, ktorý vyrábajú kmene na severe Afganistanu. Kazak koberec je známy svojím farebným vzhľadom, ktorý ponúka širokú škálu jasne červených, žltých, zelených a modrých tónov. Kazak orientálne koberce sú zvyčajne zdobené geometrickými vzormi a schémami, ktoré sú zvyčajne umiestnené v strede koberca. Afganské Kazak koberce sú odolné a majú dlhú životnosť, takže sú ideálne na položenie v obývacej izbe alebo spálni, alebo dokonca v luxusnej kancelárii. Vlnené koberce dobre znášajú každodenné používanie a ľahko sa čistia. Používanie so správnou starostlivosťou má za následok trvanlivosť a rast hodnoty. Kazak koberce sa spájajú s afganskou kultúrou a tradíciami. Vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu a vysokej kvalite môžu byť ozdobou každej domácnosti. Okrem toho výroba a používanie nomádskych kobercov prispieva k afganskému hospodárstvu a tvorbe pracovných miest a pomáha udržiavať túto dôležitú tradíciu a remeslo. Okrem toho, že Kazak orientálne koberce sú veľmi krásne a odolné, môžu byť aj cennou investíciou. Kvalita ručne viazaného orientálneho koberca sa v priebehu rokov zvyšuje a môže sa dokonca stať rodinným dedičstvom. Kvalita a hodnota nomádskych kobercov závisí od kvality materiálov, hustoty uzlovania a odbornosti majstrov, ktorí ich vyrábajú.

 

Dúfame, že ručne viazaný koberec Kazak, ktorý si zakúpite v obchode s kobercami CarpetDepo, vám prinesie spokojnosť a potešenie!


29Produkt 129
Filtrovať
Cena
 (€)
535 € - 4 598 €
Dĺžka (cm)
168 - 553
Šírka(cm)
119 - 424