Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Exkluzívne orientálne koberce

Vyberte si z našich exkluzívnych kategórií ručne viazaných orientálnych kobercov!

↓↓↓

Ručne viazané exkluzívne orientálne koberce, perzské koberce. Rozhliadnite sa po našom obchode s kobercami a vyberte si krásny koberec do spálne, obývačky. Exkluzívne koberce sú najvyššej kvality v každom ohľade. Kategória Exklusive koberce nepozná kompromisy, či už ide o farbu, vzor alebo remeselné spracovanie, a pri použití materiálov aj pri spracovaní sú stanovené najvyššie štandardy. Iránske koberce, Ziegler koberce, koberce Beljik a hodvábne koberce, ktoré tiež zaujímajú významné miesto medzi perzskými kobercami, dodajú každému domovu sofistikovaný vzhľad. Vďaka rôznym farbám a vzorom dodajú vášmu domovu osobitý nádych, ako koberce do obývačky, koberce na behanie, koberce do spálne a koberce do chodby. Okrem používania v domácnostiach často dostávame objednávky od súkromných lekárov, VIP klubov, advokátskych kancelárií a vrcholových manažérov. Exkluzívne ručne viazané perzské koberce sa často považujú za symbol statusu vďaka svojej kvalite, sofistikovanejší a hodnote.

Prečo sú exkluzívne perzské koberce drahšie?

Kvalitu spôsobuje najmä vlna. Čím je vlna jemnejšia, tým je koberec hustejšie viazaný. Hustota uzlov závisí od počtu uzlov na meter štvorcový. Priemerný orientálny koberec má 100 000 až 300 000 uzlov na meter štvorcový. Exkluzívne koberce majú od 400 000 uzlov na meter štvorcový. V prípade hodvábnych kobercov je to od 1 milióna uzlov/nm. Vzory jemných uzlíkovaných kobercov sú prepracovanejšie. Každý vzor sa zdá byť detailnejší. Rozdielny je aj pocit. Detaily sú viditeľné na zadnej strane koberca. Čím menší je uzol, tým je koberec prepracovanejší a exkluzívnejší. Samozrejme, toto platí len pre ručne viazané koberce.

Čo robí vlnený koberec hustejším?

Jemnosť vlny sa prejavuje pri strihaní oviec. Časť ovčej vlny, ktorá bola v kontakte s vonkajším svetom, je hladká vlna. Spodná časť, ktorá nie je v kontakte s vonkajším svetom, je jemná vlna, z ktorej sa vyrábajú exkluzívne koberce. Tieto vlny sú oveľa drahšie. Najlepšia vlna je belgická vlna Merinus.

Pozrite si naše exkluzívne koberce a objednajte si ich z pohodlia domova v našom obchode s kobercami! Ak sa vám koberec nehodí do izby, CarpetDepo zabezpečí bezplatné vrátenie tovaru.