Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Exkluzívne orientálne koberce

Vyberte si z našich kategórií exkluzívnych ručne viazaných  kobercov!

↓↓↓

Exkluzívne ručne viazané orientálne koberce, luxusné perzské koberce. Prezrite si náš obchod s kobercami a vyberte si krásny koberec do spálne alebo obývačky.

Exkluzívny koberec, t. j. jemne viazaný koberec

Naše exkluzívne koberce predstavujú prvotriednu kvalitu v každom ohľade. Niektorí ľudia kupujú luxusné orientálne koberce len ako dobrú investíciu. Ich cena totiž stúpa s vekom. Či už ide o farbu, vzor alebo vypracovanie, exkluzívne koberce nepoznajú pojem kompromis. V použití materiálov aj v ich prevedení sú najvyššej triedy. Iránske koberce, Ziegler koberce, afganské belgique koberce a hodvábne koberce, ktoré tiež zaujímajú popredné miesto medzi orientálnymi kobercami, dodajú svojou ušľachtilosťou, rozmanitými farbami a vzormi luxusnú eleganciu každému domovu. Vďaka ich jemnému uzlíkovaniu sa odporúčajú prednostne do obývacích izieb alebo spální, pretože v týchto miestnostiach nie sú vystavené veľkej prevádzke. Najmä v prípade hodvábnych kobercov. Okrem použitia v domácnostiach často dostávame objednávky od súkromných lekárskych ordinácií, VIP klubov, advokátskych kancelárií a top manažérov.   Exkluzívne ručne viazané koberce sú vďaka svojej kvalite, sofistikovanosti a hodnote často vnímané ako symbol statusu.

Prečo sú jemné viazané koberce drahšie?

Kvalitu spôsobuje najmä vlna. Čím je vlna jemnejšia, tým je koberec hustejšie viazaný. Hustota uzlov závisí od počtu uzlov na meter štvorcový. Priemerný orientálny koberec má 100 000 až 300 000 uzlov na meter štvorcový. Exkluzívne koberce majú od 400 000 uzlov na meter štvorcový. V prípade hodvábnych kobercov je to od 1 milióna uzlov na meter štvorcový. Jemné uzlíkové koberce majú prepracovanejšie vzory. Každý vzor je podrobnejší. Rozdielny je aj dotyk. Prepracovanosť je vidieť na zadnej strane koberca. Čím menší je uzol, tým prepracovanejší a exkluzívnejší je koberec. Samozrejme, toto platí len pre ručne viazané koberce.

Čo robí vlnené koberce exkluzívnymi?

Jemnosť vlny sa začína strihaním oviec. Časť ovčej vlny, ktorá bola v kontakte s vonkajším svetom, je normálna vlna. Z nej sa vyrába väčšina orientálnych kobercov. Spodná časť, ktorá nie je v kontakte s vonkajším svetom, je jemná vlna používaná na výrobu exkluzívnych kobercov. Tieto vlny sú oveľa drahšie. Najlepšia vlna je belgická vlna Merinos.

Pozrite si naše exkluzívne koberce a objednajte si ich v pohodlí nášho obchodu s kobercami! Ak sa koberec nebude hodiť do vašej izby, CarpetDepo sa postará o jeho bezplatné vrátenie.