Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Ziegler Vlnené koberce

Vlnený koberec Ziegler, značka na trhu s orientálnymi kobercami. Objednajte si ručne viazané koberce za zvýhodnené ceny z obchodu s kobercami, všetky orientálne koberce na sklade. Nemajte obavy, ak sa koberec nebude hodiť do vašej izby, Carpetdepo sa postará o jeho vrátenie.

Informácie o orientálnom koberci Ziegler

Koberce Ziegler sú veľmi obľúbené, ich farby sú vyrobené z rôznych stromov. Orientálny koberec Ziegler sa po vyrobení štyrikrát vyperie a potom sa suší na slnku. Ich vzory vychádzajú zo vzorov starožitných kobercov a často majú svetlú farbu. Vyžaruje z nich skutočná elegancia. Sú to veľmi vyhľadávané orientálne koberce, najmä preto, že sa výborne hodia do väčšiny miestností, či už ide o moderný alebo klasický dekor. K dispozícii sú aj behúne koberce vo veľkosti bežcov na chodby. Uzlovaná časť koberca je zo 100 % vlny Ghazni. Mesto Ghazní v Afganistane má rozsiahle trávnaté plochy, takže ovce tu chované majú vynikajúcu vlnu. Koberec Ziegler je ľahko spracovateľný a možno ho ihneď vysávať. Rovnako ako všetky orientálne koberce by sa mal vysávať len v jednom smere, v smere uloženia vlákna. Možno ho umiestniť aj do miestností s podlahovým vykurovaním. Hrúbka koberca je záležitosťou strihu, nemá to vplyv na kvalitu. Trvanlivosť je výsledkom hustoty uzlovania a kvality vlny. Koberec Ziegler má schopnosť dodať vášmu domovu jedinečnú atmosféru ako koberec do obývačky, koberec do spálne alebo aj ako koberec na chodbu. 

  • Výroba: ručne viazaný koberec
  • Počet uzlov: ~ 180 000 - 240 000 uzlov / m2
  • Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: 100 % vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100 % bavlna
  • Hrúbka: približne 7-9 mm

Video o koberci Ziegler

Čo robí orientálny koberec Ziegler odolným?

Je vyrobený mimoriadne pevnou technikou uzlovania Gheordes, čo znamená, že je viazaný dvojitým uzlom. Jeho špeciálne farby pochádzajú zo stromov.  Jednotlivé stromy sa rozrežú na malé kúsky a potom sa melú, rozmrazujú a nakoniec filtrujú. Do nej sa vkladá gázenská vlna. Vlna a farbivo sa potom niekoľko hodín varia. Keďže drevo je ostnatý materiál, aj po filtrácii zostáva vo farbe veľa ostňov. Preto je proces výroby vlneného koberca Ziegler taký náročný a pomalý, ale práve vďaka nemu je orientálny koberec taký odolný a trvácny.

Kam môžem svoj koberec Ziegler umiestniť?

Ak by som mal dať krátku odpoveď, povedal by som, že do akejkoľvek miestnosti. Možno ho umiestniť do najrušnejších obývacích izieb, ale aj v spálni dodá hrejivú atmosféru. Je to veľmi elegantný koberec. Samozrejme, ako o všetky orientálne koberce, aj o koberec Ziegler sa treba starať. Napríklad nešliapte naň zablatenou alebo mokrou obuvou. Najmä v lete sa ho oplatí občas premiestniť, aby sa pod kobercom necítili dobre mole. Alebo pod koberec dajte levanduľu.

Dúfame, že s ručne viazaným orientálnym kobercom, ktorý si u nás kúpite, budete spokojní a že ho budete radi používať.

Pozrite si našu ponuku a objednajte si ho online v našom obchode s kobercami!

↓↓↓


183Produkt 136
183Produkt 136
Filtrovať
Stav produktu
Cena
 (€)
52,59 € - 4 866,31 €
Dĺžka (cm)
80 - 969
Šírka(cm)
53 - 366
Materiál
Výroba