Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Shawal vlnené koberce

Objednajte si ručne viazaný vlnený koberec Shawal, orientálny koberec Khorjin z nášho obchodu s kobercami. Vyzdobte si obývaciu izbu orientálnymi kobercami, všetky koberce sú na sklade.

Čo sa oplatí vedieť o orientálnom koberci Shawal?

Vlnený koberec Shawal je kombináciou moderného a klasického dizajnu. Je vyrobený v mestskej obytnej oblasti. Afganský koberec pôsobí príjemne a domácky ako koberec do obývacej izby alebo ako koberec behúne na chodbách. Jeho rozmanité motívy a farby sú pútavé. Výroba orientálneho koberca Shawal si vyžaduje veľa práce a trpezlivosti. Farby sa získavajú z rastlín a používajú sa na farbenie vlnených priadzí. Je to 100 % ručne vyrobený koberec. Po dokončení sa vlnený koberec štyrikrát vyperie a vysuší na slnku, aby si zachoval svoju farbu. Mnohí ľudia si myslia, že čím je perzský koberec hustejší a hrubší, tým je lepší a odolnejší, ale to je mylná predstava. Hrúbka je záležitosťou strihu a trvanlivosť je výsledkom hustoty uzlovania a kvality materiálu. Koberce Shawal sú ideálne pre akýkoľvek štýl miestnosti. Iný názov pre tento vlnený koberec je koberec Khorjin.

  • Výroba: ručne viazaný
  • Počet uzlov: približne 180 000 - 250 000 uzlov/m2
  • Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: 100 % vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100 % bavlna
  • Hrúbka: približne 8-10 mm

Ako mám používať orientálny koberec?

Čistenie a starostlivosť o orientálne koberce na ľahšie škvrny si nevyžaduje veľa odborných znalostí. Všetky vlnené koberce by sa mali vysávať len v smere vlákna. Je starým omylom, že koberec zavesíte a začnete ho oprašovať. Táto technika je škodlivá pre všetky koberce. Uvoľňuje uzly, čo spôsobí rýchlejšie znehodnotenie vlneného koberca. Môže sa používať aj v miestnostiach s podlahovým vykurovaním. Aj keď je pravda, že budete musieť častejšie pohybovať alebo vysávať, aby ste zabránili uhniezdeniu molí pod kobercom. Nie je problém, ak je na ňom umiestnený nábytok. Samozrejme, nie je dobrý nápad umiestniť na koberec nábytok s hmotnosťou niekoľko sto kilogramov, pretože ak má ťažký nábytok ostré nohy, mohol by koberec pretrhnúť.

Dúfame, že s ručne viazaným vlneným kobercom, ktorý si u nás kúpite, budete spokojní a že ho budete radi používať! Nemajte obavy, ak sa vám nebude hodiť do izby, Carpetdepo zabezpečí spätné doručenie, ktoré je bezplatné.


72Produkt 136
72Produkt 136
Filtrovať
Stav produktu
Cena
 (€)
366,4 € - 3 001,5 €
Dĺžka (cm)
149 - 337
Šírka(cm)
79 - 265
Materiál
Výroba
Miesto pôvodu