Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Orientálne koberce Shawal

Objavte elegantné ručne viazané orientálne koberce Shawal. Ozdobte si obývačku širokou ponukou orientálnych kobercov, ktoré máme na našom sklade. Ak sa vám nehodia do izby, obchod s kobercami CarpetDepo sa postará o ich spätné doručenie.

Viac informácií o našom BEZRIZIKOVOM NÁKUPOVANÍ nájdete tu!

Čo by ste mali vedieť o orientálnom koberci Shawal?

Orientálny koberec Shawal predstavuje kombináciu moderných a klasických motívov, ktoré vyrábajú Afganci žijúci v mestských oblastiach, ale spôsob výroby je rovnaký ako u nomádskych kobercov. Jeho výroba si vyžaduje obrovské množstvo práce a trpezlivosti, pretože farby sa získavajú z rastlín, ktoré sa nachádzajú v prírode a používajú sa na farbenie vlnených priadzí. Neobsahuje žiadne alergénne látky. Technika výroby orientálnych kobercov Shawal sa nazýva Gheordes knotting, čo znamená dvojité uzlovanie. Hotové vlnené koberce sa štyrikrát perú a nechávajú sa sušiť na slnku, aby si zachovali žiarivé a trvanlivé farby. Takto vyrobený perzský koberec, 100 % ručne viazaný, dodá vašej obývačke jedinečnú eleganciu. Výroba orientálneho koberca Shawal s rozmermi 200 x 300 metrov môže trvať minimálne 6 mesiacov a maximálne 1 rok. Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že čím je perzský koberec hrubší a hustejší, tým je kvalitnejší a odolnejší, ale to je v skutočnosti mylná predstava. Hrúbka závisí len od strihania, zatiaľ čo trvanlivosť závisí od hustoty uzlovania a kvality vlny. Tento afganský koberec dodáva jedinečný vzhľad a domácu atmosféru ako koberec do obývacej izby alebo aj na chodby ako koberec na behúne. Zvláštnosťou perzského koberca Shawal je, že upúta pozornosť svojimi rozmanitými motívmi a úžasnými farbami. Perzský koberec Shawal je vďaka svojej odolnosti vynikajúcou voľbou aj do tých najrušnejších obývacích izieb. Naši partneri v oblasti interiérového dizajnu ho odporúčajú svojim klientom do moderných aj klasických interiérov. Vlnený koberec Shawal je na trhu s kobercami známy aj ako koberec Khorjin. Ak hľadáte kvalitný a elegantný koberec, ktorý vnesie do vašej obývačky štýl a jedinečnosť, afgánsky koberec Shawal by mohol byť ideálnou voľbou. Poskytne nezabudnuteľný zážitok a dodá hodnotu každej miestnosti.

Orientálne koberce Shawal

 • Výroba: ručné viazanie
 • Hustota uzlov: približne 250 000 uzlov/m2
 • Miesto pôvodu: Afganistan
 • Materiál uzlovej časti: 100% vlna
 • Materiál osnovnej priadze: 100% bavlna
 • Hrúbka: približne 8-10 mm
 • Hmotnosť: 3 kg/m²

Čo by ste mali vedieť o afganskom koberci Aikat?

Afgánový koberec Aikat je úžasné dielo, ktoré ponúka nádhernú kombináciu dnešného moderného minimalistického štýlu a tradičných orientálnych motívov. Tento jedinečný orientálny koberec je dokonalou voľbou pre moderný aj klasický dizajn interiéru. Motívy koberca vynikajú najmä modernými geometrickými vzormi, ktoré dodajú vašej obývačke veselý a mladistvý vzhľad. Orientálny koberec Aikat je pomerne mladý koberec medzi afganskými kobercami, napriek tomu si za krátky čas podmanil trh s kobercami. Čiastočne za to môžu jeho jasné a atraktívne farby, ktoré ľudí zaujmú. Jedinečnosť moderného koberca Aikat spočíva v tom, že je celý ručne viazaný tradičnou technikou Gheordes. Na extrakciu farieb sa používajú prírodné rastliny, takže koberce Aikat neobsahujú alergény, čo je obzvlášť dôležité v domácnostiach šetrných k zdraviu a životnému prostrediu. Afgánsky koberec Aikat má nielen estetickú hodnotu, ale je aj funkčne vynikajúci. Dokonale sa hodí do modernej obývačky, kde vytvára veselú a priateľskú atmosféru. Je tiež mimoriadne odolný a trvácny, pretože je vyrobený z afganskej vlny, ktorá zaručuje vysokú kvalitu a trvanlivosť. Keďže koberec Aikat nemá centrálny vzor, možno ho položiť aj pod jedálenský stôl. K dispozícii je aj v rôznych dĺžkach ako koberec behúne, ktorý je ideálny na chodby alebo ako doplnok koberca v obývacej izbe. Ak máte radi moderné interiéry a elegantné orientálne koberce, orientálny koberec Aikat je pre vás ideálnou voľbou. Do vášho domova prinesie pohodlie a charakter.

Moderné vlnené koberce Aikat

 • Výroba: ručne viazaný
 • Hustota uzlov: približne 200 000 uzlov/m2
 • Miesto pôvodu: Afganistan
 • Materiál uzlovej časti: 100% vlna
 • Materiál osnovnej priadze: 100% bavlna
 • Hrúbka: približne 7-9 mm
 • Hmotnosť: 2,5 kg/m2

Ako sa vyrábajú koberce Shawal a Aikat?

V súčasnosti sa koberce Shawal vyrábajú v severnej časti Afganistanu alebo v Afganistancami obývaných oblastiach Pakistanu a každý krok tohto procesu si vyžaduje dôkladnú prácu. Výrobný proces sa začína starostlivosťou o ovce, pri ktorej je mimoriadne dôležité zabezpečiť kvalitné pasienky, pretože kvalita ovčej vlny priamo ovplyvňuje jemnosť a trvanlivosť hotového koberca Shawal. Po strihaní sa ovčia vlna starostlivo triedi, aby sa oddelila vlna, ktorá bude surovinou pre koberce Shawal na každodenné použitie. Po príprave vlny ju pradenári premenia na priadzu, čo je proces, ktorý si vyžaduje niekoľko dní práce. Potom nasleduje proces farbenia, počas ktorého sa používajú výlučne prírodné farbivá, ktoré dodávajú kobercom Shawal ich jedinečné farby. Zafarbená priadza sa suší tradičnými metódami, pričom v lete sa využíva sila slnka a v zime umelé metódy sušenia. Keď sú priadze hotové, ďalšou fázou výroby kobercov je viazanie, ktoré sa väčšinou vykonáva v dielňach v Pakistane alebo v domácnostiach viazačov v Afganistane. Základom výroby kobercov sú osnovné priadze, na ktoré sa používa technika uzlovania Gheordes. Kroky po viazaní - strihanie a dôkladné pranie koberca - ďalej zvyšujú kvalitu koberca Shawal. Koberce Shawal sa ošetrujú viacnásobným praním, aby sa zabránilo krvácaniu farieb. Na konci procesu sa hotové koberce Shawal zhromažďujú a vo veľkých množstvách odosielajú do nášho skladu kobercov v Budapešti, kde ich od roku 1993 predávame našim obchodným partnerom, predajcom a zákazníkom online. Na každý koberec Shawal sa vzťahuje záruka, ktorá zaručuje spokojnosť zákazníka a dlhodobú kvalitu výrobku.

 

"Pre spoločnosť CarpetDepo je ochrana ľudskej dôstojnosti a práv najvyššou prioritou. V súlade s týmito zásadami sa dôrazne dištancujeme od akýchkoľvek aktivít, ktoré uprednostňujú zamestnávanie detí pred ich výchovou a vzdelávaním, či už v Afganistane alebo Pakistane. Naším poslaním je prispievať k vytváraniu prostredia, v ktorom sa deti môžu sústrediť predovšetkým na vzdelávanie, mimo akéhokoľvek vykorisťovania. Tento etický kompas je pre nás mimoriadne dôležitý a snažíme sa zabezpečiť, aby naše výrobné procesy boli navrhnuté s ohľadom na udržateľnosť a etické operácie. Veríme, že každé dieťa má právo na vzdelanie a rozvoj v zdravom prostredí, a dôrazne odmietame zvyky a praktiky, ktoré podporujú nútenú detskú prácu."

Ako čistiť orientálny koberec?

Čistenie a starostlivosť o orientálny koberec si pri ľahších škvrnách nevyžaduje veľké odborné znalosti. Všetky vlnené koberce by sa mali vysávať len v smere vlákien. Väčšinu nečistôt z koberca môžete odstrániť sami pomocou vlhkej handričky. Väčšie čistenie však prenechajte firmám, ktoré sa špecializujú na čistenie ručne viazaných kobercov. Je to starý veľký omyl, že koberec zavesíte a začnete ho čistiť od prachu pomocou tyče. Táto technika čistenia je škodlivá pre všetky koberce. Uvoľňuje uzly, čím sa vlnený koberec rýchlejšie zničí. V lete by ste mali vlnený koberec častejšie premiestňovať alebo vysávať, aby ste zabránili rozmnožovaniu molí pod ním. Nie je problém, ak na koberec položíte konferenčný stolík. Na vlnený koberec by ste však nemali dávať ťažký nábytok, pretože ak má ostré nohy, môže časom koberec pretrhnúť.

Video o čistení orientálneho koberca

Kombinácia moderného a klasického orientálneho koberca

Orientálny koberec Shawal a moderný orientálny koberec Aikat môžete umiestniť takmer kdekoľvek v domácnosti. Koberec Shawal, ktorý je zdobený orientálnymi motívmi, má farebný povrch, ktorý mu dodáva moderný a tradičný vzhľad. Perzský koberec Shawal je ideálny do domácností alebo luxusných kancelárií. Moderný orientálny koberec Aikat je elegantný a zároveň moderný. Zdobia ho farebné vzory, ktoré sa hodia do obývačky aj spálne. Oba orientálne koberce sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú do svojho domova zakomponovať exotický vzhľad. Afganský koberec Shawal a koberec Aikat sú skvelým doplnkom moderného, minimalistického štýlu, ale rovnako dobre sa budú hodiť aj do domácnosti v klasickom štýle. Oba koberce sú navyše vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, vďaka ktorým budú dlho vyzerať krásne a ľahko sa čistia. Môžete si byť istí úplne jedinečným vzhľadom v každej miestnosti.

 

Dúfame, že s elegantným ručne viazaným vlneným kobercom, ktorý si u nás kúpite, budete spokojní a že ho budete radi používať! Nebojte sa, ak sa vám nebude hodiť do izby, obchod s kobercami CarpetDepo zabezpečí jeho spätné zaslanie, ktoré je bezplatné.


91Produkt 136
91Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
440 € - 2 575 €
Dĺžka (cm)
174 - 337
Šírka(cm)
80 - 265