Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Blog

Starostlivosť o koberce a ich čistenie

Starostlivosť o koberce a ich čistenie

Sprievodca používaním ručne viazaných kobercov

Sprievodca používaním ručne viazaný koberce
Starostlivosť a čistenie


Koberec, ktorý si kúpite, bude mať dlhú životnosť, ak budete dodržiavať tieto tipy:

- Pri umiestňovaní koberca dbajte na to, aby nebol vystavený priamemu silnému slnečnému žiareniu a neprišiel do kontaktu s vlhkým povrchom!
- Nechoďte po koberce v športovej obuvi.
- Nedovoľte, aby sa vaše domáce zvieratá usadili bez prikrývky na koberce!
- Vysávanie by sa malo vykonávať len jemne: dbajte na to, aby koberec nebol našuchorený a aby vysávač nevysával strapce.
- Neodporúča sa utierať koberec vlhkou handričkou, pretože sa tým iba rozmazáva prach vo vnútri.
- Na uskladnenie je najlepšie vyčistený koberec voľne zrolovať.
- Hmyz, mole atď. možno úspešne regulovať pomocou komerčne dostupných značkových prípravkov (molytox, aerosól proti moliam, paradichlórbenzén, levanduľový olej atď.).
- Profesionálne ručné čistenie môže vykonávať len odborník. Pri niektorých perzské koberce, napr. hodvábnych, sa domáce čistenie vôbec neodporúča. Väčšina orientálnych kobercov je vyrobená zo 100 % vlny, je stálofarebná a prádelňa.

Čistenie

Nižšie opísaná metóda sa vzťahuje len na nealkoholické nápoje, sladkosti, mliečne výrobky, polievky, sirupy, lepidlá, farby na báze vody.
Na čistenie nikdy nepoužívajte horúcu vodu ani alkalické čistiace prostriedky. Domáce čistenie mastných a olejových nečistôt sa neodporúča.

- Mokré nečistoty nasiaknite papierovou utierkou alebo savou handričkou. Škvrnu netrite, pretože tým len zväčšíte plochu škvrny a poškodíte tkaninu. Po nasiaknutí tekutiny, ktorá škvrnu spôsobila, použite bavlnenú handričku navlečenú studenou vodou na stlačenie a poklepanie škvrny, pričom dávajte pozor, aby ste koberec nenamočili. Takto postupujte, kým škvrna nezmizne. Medzitým bavlnenú tkaninu v prípade potreby otáčajte alebo vymeňte, aby sa nečistota nedostala späť na koberec. Vždy postupujte od okraja k stredu škvrny. Po odstránení škvrny by sa mal koberec rýchlo vysušiť, aby sa zabránilo jeho zvlneniu. Na rýchle vysušenie použite ventilátor alebo sušič vlasov nastavený na studenú teplotu. Počas sušenia niekoľkokrát prečešte povrch koberca. Posledné kefovanie by sa malo vždy vykonávať v smere vlákien.

Záruka

Na všetky koberce, ktoré si u nás kúpite, sa vzťahuje 12-mesačná záruka. Koberce bezplatne opravíme alebo vymeníme do uvedeného dátumu. Záruka sa nevzťahuje na živelné pohromy, poškodenie spôsobené domácimi zvieratami, neoprávnené úpravy alebo opravy kupujúcim alebo treťou osobou, nesprávne čistenie iné, ako je opísané v návode, ani na vady uvedené v záručnom liste, na, ktoré kupujúceho upozornil predajca a na základe ktorých kupujúci získal zľavu. Optické chyby zakúpeného koberca nám nahláste do 30 pracovných dní od jeho prevzatia. Naša spoločnosť je povinná oprávnené reklamácie bezplatne vyriešiť opravou alebo, ak to nie je možné, výmenou. Obchodník nesie zodpovednosť, ak sa počas záručnej doby zistí, že koberec je chybný alebo nezodpovedá popisu výrobku alebo ak sa jeho špecifikácie líšia od špecifikácií koberca uvedených v internetovom obchode alebo predvedených zákazníkovi. Kupujúci môže mať tiež nárok na zľavu alebo vrátenie celej kúpnej ceny, ak nie je možné koberec opraviť alebo vymeniť, alebo ak je oprava koberca pre obchodníka kvôli jeho Závade príliš nákladná.

Dúfame, že budete s ručne viazaný koberce spokojní a, že ho budete radi používať.

Distribuuje BAKHTAR LTD.
Tel.: +36-1-246-55-24
KERMI licencia Č.: 3-00426, 3-00532
Kvalita: 1. trieda., Neobsahuje žiadne škodlivé látky.