Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Blog

Druhy perzských kobercov

Druhy perzských kobercov

Pôvod perzského koberca

Tkanie kobercov je dôležitou súčasťou orientálnej kultúry. Perzské koberce vynikajú medzi mnohými druhmi vďaka rozmanitosti a prepracovanosti ich vzoru. Pôvod tkania kobercov nie je úplne známy, ale niektoré príbehy naznačujú, že vznik perzských kobercov, ktoré boli predovšetkým funkčné, bol dôsledkom rozvoja kočovného života. Z tohto dôvodu sa nezachovali, pretože sa v každodennom živote opotrebovali. Perzské koberce zostali populárne dodnes a v súčasnosti sa považujú za symbol postavenia. Vďaka množstvu druhov, z ktorých si môžete vybrať, si každý nájde niečo podľa svojho vkusu a budú dokonalým doplnkom do domácnosti.

Druhy perzských kobercov

Perzské koberce možno rozdeliť do dvoch veľkých kategórií podľa spôsobu ich výroby, pričom sa rozlišujú ručne viazané a strojovo viazané koberce. Ručne vyrábané verzie sú jednoznačne vyššou kategóriou výrobkov, pretože majú prvotriednu kvalitu, spracovanie a sentimentálnu hodnotu, čo sa následne odráža v cene. Strojovo viazané typy sú cenovo dostupnejšie, čo však v žiadnom prípade neznamená kompromis v kvalite. Na rozdiel od ľudských rúk stroje ukladajú vlákna koberca s dokonalou presnosťou a vytvárajú nadčasový gobelín so všetkými vlastnosťami tradičného orientálneho koberca.

Podľa vzorov možno rozlíšiť niekoľko štýlov. Niektoré z nich sú: Koberce: afgánsky, berjestský, iránsky, kazašský, shawalský, pakistanský, zieglerský, patchworkový a kilímový

Čistenie koberca

Čistenie perzských kobercov sa dá ľahko vykonať doma za predpokladu, že škvrny nie sú príliš silné. Prvým krokom je odstránenie všetkých zvyšných nečistôt vysávaním alebo oprášením tkaniny. Potom pridajte trochu vlažnej vody do čistiaceho prostriedku na vlnu vhodného na použitie na vlnu, naneste ho na škvrnu pomocou špongie a jemne ju rozotrite. Ako posledný krok opláchnite čistou vodou, pričom dávajte pozor, aby ste koberec nenamočili.

Prečo si vybrať perzský koberec?

Ako sme už spomenuli, perzské koberce orientálneho typu sú v súčasnosti symbolom postavenia a nie je náhoda, že sa nachádzajú v mnohých luxusných, sofistikovaných priestoroch. Či už ide o lekárske ordinácie, advokátske kancelárie, byty vyššej spoločnosti, a dokonca aj moderne zariadené domy. Ich pestrá farebnosť umožňuje integrovať ich do akéhokoľvek štýlu interiérového dizajnu. Vďaka možnosti výberu jedinečných, rôznorodých vzorov, ktoré sa hodia k dostupnému priestoru, si môžete vybrať medzi žiarivým veľkým rozmerom, tlmeným dlhým rozmerom alebo možno niekoľkými menšími.

 

Prejsť na hlavnú stránku CarpetDepo!