Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Afganské koberce Kargai/Khalmohammadi

V našom obchode s kobercami na vás čakajú akcie na afganské ručne viazané vlnené koberce. Nájdete tu ten správny koberec behúne alebo veľký koberec. Pozrite si náš sklad kobercov. Neváhajte a objednajte si. Ak by vám koberec nevyhovoval, obchod s kobercami CarpetDepo sa postará o spätné doručenie, ktoré je samozrejme bezplatné.

Viac informácií o BEZRIZIKOVOM NÁKUPE nájdete tu!

Pôvod afganských vlnených kobercov

Afganské vlnené koberce sa vyrábajú v severnej časti Afganistanu, v oblasti obývanej kočovníkmi a dedinčanmi. Afganské koberce svojimi rozmanitými motívmi a farbami dodajú vášmu domovu hrejivú atmosféru ako koberec do obývačky, spálne alebo aj na chodby ako behúne koberec. Afganské vlnené koberce sa po výrobe a strihaní štyrikrát perú a potom sa sušia na slnku, sú tiež stálofarebné. Ich farby pochádzajú z prírody. Niektoré farby sa dajú kúpiť len od jednej rodiny a tajomstvo tejto farby sa uchováva už dlho, napríklad od rodiny Khalmohamadi. Odtiaľ pochádza názov orientálneho koberca Khalmohamadi. Afganské koberce sú vyrobené z odolnej a pevnej vlny. Koberce sa nevyrábajú vo veľkých továrňach, ale v domoch tkáčov kobercov (Karkhana), preto sa nazývajú koberce Kargai. Je to 100 % ručne viazaný koberec, od prvého zauzlenia až po pranie je každá úloha vykonaná človekom. Výroba koberca s rozmermi 200x300 môže trvať 6 až 12 mesiacov.

  • Výroba: Ručne viazaný
  • Počet uzlov: približne 180.000 uzlov/m²
  • Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: 100% vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100% vlna
  • Hrúbka: približne 8-10 mm
  • Hmotnosť: 2,5 kg/m²

Kde môžem položiť koberec z afganskej vlny?

Keďže koberec Afganská vlna je odolný a pevný, možno ho položiť aj na najrušnejších miestach. Samozrejme, bolo by chybou stúpiť na takýto vzácny koberec mokrou alebo špinavou obuvou. Samozrejme, neznamená to, že sa koberec okamžite zničí, ale stratí svoju životnosť. Elegancia afganského koberca dodá vášmu domovu exkluzívnu atmosféru. Možno ho položiť aj pod jedálenský stôl, pretože sa ľahko čistí. Na afganský koberec by sa nemal umiestňovať ťažký nábytok, najmä ak má tenké nožičky, pretože ten môže koberec časom pretrhnúť. Koberec môžete umiestniť aj do domácností s podlahovým vykurovaním, pretože prepúšťa teplo.

Ako čistiť afganský orientálny koberec?

Drobné škvrny si nevyžadujú veľké odborné znalosti. Môžete ich odstrániť mierne navlhčenou handričkou. Možno ho kedykoľvek povysávať, ale len v smere vlákien, ako všetky orientálne koberce. Najväčším nepriateľom vlnených kobercov sú mole. Preto sa oplatí častejšie vetrať, najmä v lete, a z času na čas koberec premiestniť, aby mole pod ním nenakladali vajíčka. Profesionálne firmy na čistenie kobercov odporúčame len v prípade väčšieho znečistenia. Keďže však ide o ručne viazaný koberec, možno ho kedykoľvek obnoviť.

Afganský ručne viazaný koberec je symbolom luxusu a elegancie

Afganské ručne viazané koberce sú jedným z najstarších a najznámejších typov orientálnych kobercov. Afganské koberce sú tradične ručne viazané. Sú vyrobené z vlny a často obsahujú bavlnené priadze v útku. Afganský vlnený koberec je elegantný a luxusný doplnok, ktorý dodá miestnosti atmosféru a štýl. Jedinečnosť afganských vlnených kobercov spočíva v ich charakteristických vzoroch a farbách, ktoré odrážajú vplyv afganskej kultúry a umenia. Afganský orientálny koberec možno použiť v akejkoľvek miestnosti, či už ide o obývaciu izbu, spálňu, jedáleň alebo dokonca luxusnú kanceláriu. Afganský koberec neplní len funkciu podlahovej krytiny, ale stáva sa aj súčasťou výzdoby miestnosti. Postavenie afganského koberca na trhu s kobercami je veľmi vysoké, je to jeden z najcennejších a najkvalitnejších kobercov. Vzhľadom na kvalitu a krásu afganského ručne viazaného koberca ho mnohé krajiny nakupujú na webovej stránke obchodu s kobercami CarpetDepo. Tí, ktorí si môžu dovoliť kúpiť luxusné a kvalitné koberce, si často vyberajú afganské koberce. Afganské koberce sú veľmi vzácne a výnimočné kúsky, ktoré sú jedinečné a nadčasové. Medzi záujemcov o afganské koberce patria súkromné osoby, interiéroví dizajnéri a zberatelia. Afganské koberce sa často dedia ako rodinné dedičstvo, podobne ako starožitné koberce. Afganský ručne viazaný koberec je symbolom postavenia. Medzi jeho definície patrí kvalita, sofistikovanosť, luxus a elegancia. Afganský koberec je stelesnením remeselnej zručnosti a umeleckého prejavu, vyjadruje bohatstvo a rozmanitosť afganskej kultúry. Afganské koberce si zvyčajne kupujú tí, ktorí majú radi ručne viazané, kvalitné a sofistikované výrobky. Mnohí ľudia kupujú afganské koberce ako investíciu, pretože tieto vzácne koberce si časom zachovávajú svoju hodnotu.

 

Pozrite si obchod s kobercami CarpetDepo a vyberte si kvalitný a elegantný orientálny koberec!

167Produkt 136
167Produkt 136

 

 

Filtrovať
Stav produktu
Cena
 (€)
96 € - 3 034 €
Dĺžka (cm)
80 - 977
Šírka(cm)
47 - 253
Materiál
Výroba
Miesto pôvodu