Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Vlnený koberce Kargai/Khalmohammadi

V našom obchode s kobercami na vás čakajú ponuky afganských ručne viazaných vlnených kobercov. Nájdete u nás vhodné koberce behúne, veľké koberce. Prezrite si náš online sklad kobercov. Neváhajte a urobte si objednávku, ak vám koberec nebude vyhovovať, Carpetdepo sa postará o spätné doručenie, ktoré je samozrejme bezplatné.

Pôvod afganského vlneného koberca

Tento typ vlnených kobercov sa vyrába v severnej časti Afganistanu, v oblasti obývanej kočovníkmi a dedinčanmi. Svojimi rozmanitými vzormi a farbami dodávajú našim domovom jedinečnú hrejivú atmosféru ako koberce do obývačky, spálne alebo aj na chodby ako koberce behúne. Afganské vlnené koberce sa po výrobe a strihaní štyrikrát perú a sušia na slnku a sú tiež stálofarebné. Ich farby pochádzajú z prírody. Niektoré farby sa dajú kúpiť len od jednej rodiny a tajomstvo tejto farby sa uchováva už dlho, napríklad od rodiny Khalmohamadi. Odtiaľ pochádza názov koberca Khalmohamadi. Sú vyrobené z odolnej a pevnej vlny. Koberce sa nevyrábajú vo veľkých továrňach, ale vo svojich domovoch (Karkhana) v rodinách, ktoré ich tkajú, preto sa nazývajú koberce Kargai. Je to 100 % ručná výroba kobercov, od prvého zauzlenia až po pranie, každú prácu vykonáva ľudská ruka. Výroba koberca s rozmermi 200x300 môže trvať 6 až 12 mesiacov.

  • Výroba: ručne viazaný koberec
  • Počet uzlov: približne 180 000 uzlov/m2
  • Miesto pôvodu: Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: Materiál: 100 % vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100 % vlna
  • Hrúbka: približne 8-10 mm

Kam môžem umiestniť koberec z afganskej vlny?

Keďže je odolný a pevný, možno ho umiestniť aj na najrušnejšie miesta. Samozrejme, bolo by chybou stúpiť na takýto hodnotný koberec (mokrou, špinavou) obuvou. Samozrejme, neznamená to, že sa koberec okamžite zničí, ale stratí svoju životnosť. Afganský koberec svojou eleganciou dodá vášmu domovu luxusný charakter. Možno ho umiestniť aj pod jedálenský stôl, pretože sa ľahko čistí. Na afganský koberec by sa nemal umiestňovať ťažký nábytok, najmä ak má tenké nohy. Koberec môžete položiť aj na podlahové kúrenie, pretože prepúšťa teplo.

Ako vyčistiť afganský orientálny koberec?

Drobné škvrny si nevyžadujú veľa odborných znalostí. Môžete ich odstrániť mierne navlhčenou handričkou. Vysávať ho môžete kedykoľvek, ale len v smere vlákien, rovnako ako všetky orientálne koberce. Najhorším nepriateľom vlnených kobercov sú mole. Preto je dobré častejšie vetrať, najmä v lete, a občas koberec premiestniť, aby sa mole nedostali von. Profesionálne firmy na čistenie kobercov odporúčame len v prípade väčšieho znečistenia. Keďže však ide o ručne viazaný koberec, možno ho kedykoľvek obnoviť.

Pozrite si celú našu ponuku a hlasujte za kvalitné a jedinečné orientálne koberce!


192Produkt 136
192Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
134,96 € - 5 777,9 €
Dĺžka (cm)
80 - 977
Šírka(cm)
47 - 390
Materiál
Výroba