Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Koberce do Chodby

Hľadáte koberec na chodbu? Pozrite si našu ponuku kobercov a objednajte si ich jednoducho online. Nemajte obavy, ak sa koberec nebude hodiť do vašej chodby, Carpetdepo sa postará o bezplatné doručenie späť.

Koberce na chodbu štýl a funkčnosť

Dlhý koberec, ktorý je umiestnený v chodbe domu, sa nazýva koberec behúňový. Každý dom má chodbu alebo predsieň, ktorú sa oplatí vyzdobiť, pretože sa tu pohybujeme najviac a je to prvá miestnosť, ktorú hostia vidia. Samozrejme, dlhý koberec môžete umiestniť nielen na chodbu, môžete ho použiť aj ako doplnkový koberec. V spálňach môžete koberec umiestniť aj po oboch stranách postele. V obývacích izbách vyzerá krásne pred nábytkom alebo krbom. Môžete ho použiť aj ako doplnok k veľkému kobercu v obývačke, ale uistite sa, že farebne a štýlom vzoru zodpovedá veľkému kobercu. Predstavivosť interiérových dizajnérov je neobmedzená, ale dlhý koberec do chodby si môžete ľahko nájsť aj sami.

 

Koberce na chodbu

 

Aký typ koberca by sa hodil do vašej chodby?

Do veľkej miery to závisí od typu kobercov v miestnostiach, ktoré sa z chodby otvárajú. Ako dobre by mal koberec do chodby ladiť s kobercom v obývacej izbe alebo dokonca s kobercom v spálni. Dôležité je aj prirodzené svetlo. Do tmavej chodby nemôžete dať koberec tmavej farby, pretože miestnosť bude pôsobiť len pochmúrne a temne a stratí svoju útulnú atmosféru. Ak je v miestnosti dostatok slnečného svetla, môžete použiť aj tmavší koberec, pretože slnko koberec presvetlí. Záleží na tom, ktorým smerom orientálny koberec položíte. Tak, ako ležia vlnené vlákna, t. j. v smere vlákien, uvidíte svetlejšiu stranu ručne viazaného koberca. V opačnom smere vlákien uvidíte tmavšiu stranu orientálneho koberca. Tento postup si môžete vyskúšať doma na vlastnom orientálnom koberci. Ak svet ručne viazaných kobercov nepoznáte, budete prekvapení. V prípade tkaných kobercov Kilim to však neplatí, pretože sú tkané a nie viazané, takže neexistuje smer vlákna. Keďže koberce Chobi Kilim majú prevažne svetlú farbu, môžu vytvoriť veselú atmosféru v tmavších chodbách alebo predsieňach.

Vlastnosti ideálneho koberca do chodby

Výber ideálneho koberca do chodby je kľúčovým krokom pri zariaďovaní každej domácnosti. Chodba nie je len priechodom medzi rôznymi miestnosťami; je to určujúca časť nášho obytného priestoru, ktorá vytvára prvý dojem na našich hostí a odráža štýl nášho domova. Veľkosť ideálneho koberca do chodby úzko súvisí s dĺžkou a šírkou chodby. Dobre zvolený koberec harmonicky zapadne do priestoru, zvýrazní jeho tvar a môže tiež opticky pridať na priestrannosti chodby. Je dôležité, aby koberec nebol ani príliš krátky, ani príliš dlhý; mal by harmonicky zapadnúť do dostupného priestoru. Mnohí ľudia sa snažia kúpiť jeden kus koberca správnej dĺžky do predsiene, ale nezriedka sa nájdu dva kusy kobercov podobnej veľkosti, farby a vzoru. V tomto prípade je úloha jednoduchšia pri strojovo tkaných kobercoch, ale ťažšia pri ručne viazaných kobercoch. Koberec do chodby je dobré umiestniť do stredu priestoru tak, aby bol v rovnakej vzdialenosti od všetkých stien. Pre koberce do chodby je obzvlášť dôležité vybrať odolný materiál. Vzhľadom na časté používanie a intenzívnu prevádzku sa odporúča vybrať materiál, ktorý sa ľahko čistí a je odolný. Ideálne môžu byť vlnené koberce do chodieb, pretože sú odolné a ľahko sa udržiavajú. Pri výbere koberca na chodbu je dôležité zohľadniť štýl a dizajn. Koberec by mal ladiť so zvyškom vášho domova, či už je minimalistický alebo klasický. Výber vzorov a farieb je takmer nekonečný; dôležité je, aby vybraný koberec odrážal osobnosť a štýl jeho obyvateľov. Koberec do chodby je dôležitý nielen z estetického hľadiska, ale aj z hľadiska funkčnosti. Vyberte si koberec, ktorý znižuje hluk a zároveň zahreje váš priestor počas chladnejších dní.

Dúfame, že v našom obchode s kobercami nájdete ten správny koberec do chodby. Objednávajte online, z pohodlia domova, a ak vám koberec nebude vyhovovať, CarpetDepo sa postará o jeho spätné doručenie.


329Produkt 136
329Produkt 136
Filtrovať
Cena
 (€)
24 € - 3 904 €
Dĺžka (cm)
85 - 977
Šírka(cm)
60 - 203