Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Koberce podľa Miestnosti

Aké sú kritériá výberu koberca do vašej izby?

Každá miestnosť má inú atmosféru, preto by sa mal koberec vyberať tak, aby zodpovedal prevládajúcim farbám a pohybu v miestnosti. Koberce Ziegler možno použiť v každej obývacej izbe alebo aj v jedálni, zatiaľ čo hodvábny koberec sa hodí skôr do spálne. Všetky naše koberce sú odolné, stálofarebné a dajú sa vysávať. Veľkou výhodou ručne viazaných orientálnych kobercov oproti strojovo tkaným kobercom je, že sa dajú opraviť, pretože sú vyrobené človekom.

Strojovo tkaný koberce

Polyesterové strojovo tkané koberce sú obľúbené najmä pre svoju nízku cenu. Moderný koberec dodáva domácnosti mladistvý vzhľad. Dokonale sa hodí do väčšiny minimalistických domácností. Klasický koberec s orientálnymi vzormi sa hodí do tradičných elegantných interiérov. Turecké koberce sú v súčasnosti čoraz obľúbenejšie, pretože sú cenovo dostupné pre väčšinu rozpočtov. Továreň na turecké koberce, ktorú zastupujeme, dbá na kvalitu. Ak hľadáte perzské koberce za prijateľné ceny, odporúčame vám naše perzské strojovo tkané koberce z akrylu. Sú drahšie ako priemerné strojovo tkané koberce, ale lacnejšie ako ručne viazané perzské koberce. Akryl je materiál podobný vlne, odolný voči teplu. Je tiež iný na dotyk ako tradičný strojovo tkaný koberec. Obsahuje takmer 1 milión strojových uzlov. So vzormi klasického iránskeho koberca. Odporúčame ich ako koberce do obývacej izby, koberce do spálne. Kvalitou prevyšujú aj iné strojovo tkané koberce.

Ručne viazaný koberce

Ak chcete, aby váš koberec vydržal celý život a možno sa časom aj predražil, odporúčame vám ručne tkané orientálne koberce. Pravdepodobne ste sa už stretli s perzským kobercom, ktorý sa povaľoval na pôde vašich starých rodičov a ktorý sa dá po vyčistení položiť alebo predať. Vieme, že ručne viazané koberce majú vyššiu cenu, ale aj vyššiu hodnotu. Pri kúpe ručne viazaného koberca nezabúdajte, že aj váš koberec bol niekoľko mesiacov vyrábaný odbornými tkáčmi kobercov, aby zdobil váš domov. Práve preto by ste mali oceniť orientálne ručne viazané koberce a ručne tkané kilimy.