Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Podľa miestnosti

Aké sú kritériá výberu koberca do miestnosti?

Každá miestnosť má inú náladu, preto by sa mal koberec vyberať tak, aby ladil s prevládajúcimi farbami a priebehom miestnosti. Koberec Ziegler možno použiť v každej obývacej izbe alebo aj v jedálni, zatiaľ čo hodvábny koberec je najlepšie použiť v spálni. Všetky naše koberce sú odolné, stálofarebné a dajú sa vysávať. Veľkou výhodou ručne viazaný orientálny kobercov oproti strojovo vyrábaným kobercom je, že sa dajú opraviť, pretože sú vyrobené človekom.

Ak si kúpite strojovo vyrobený koberec z polyesteru za nízku cenu, musíte počítať s tým, že za niekoľko rokov bude koberec na jedno použitie, pretože obsahuje veľké množstvo chemikálií. Strojovo vyrobený polyesterový koberec sa odporúča pre tých, ktorí plánujú používať koberec krátky čas. (To je náš úprimný názor!) Ak hľadáte strednú cenovú a hodnotovú kategóriu, potom odporúčame naše perzské strojovo vyrábané perzské koberce vyrobené z akryl. Sú drahšie, ako priemerný strojovo vyrábaný koberec, ale lacnejšie, ako ručne viazaný perzský koberec. Akryl je materiál podobný vlne, odolný voči teplu. Na dotyk je tiež iný, ako tradičný strojovo vyrábaný koberec. Obsahuje takmer 1 milión uzlov. Klasický perzský koberec so vzormi. Tieto sa veľmi odporúčajú, ako koberce do obývačky, koberce do spálne.

Pre tých, ktorí chcú, aby ich koberec vydržal celý život a možno sa časom aj predražil, odporúčame ručne viazaný orientálny koberec. Pravdepodobne ste sa už stretli s orientálnym kobercom, ktorý sa povaľoval na pôde vašich starých rodičov a, ktorý sa dá po vyčistení zavesiť alebo predať. Vieme, že ručne viazané koberce majú vyššiu cenu, ale majú aj vyššiu hodnotu. Po kúpe koberca nezabúdajte, že váš koberec niekoľko mesiacov vyrábali profesionáli, aby zdobil váš domov. Preto by ste mali oceniť orientálne ručne viazané koberce, kilim.