Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Koberce do obývačky

Koberce do obývačky so zľavou v našom obchode s kobercami. Vyberte si medzi ručne viazanými kobercami a strojovo tkanými kobercami. Vyzdobte si obývaciu izbu krásnym kobercom. Nemajte obavy, ak ste si nekúpili ten správny koberec, obchod s kobercami CarpetDepo vám poskytuje bezplatnú službu vrátenia tovaru. Takže môžete BEZ RIZIKA NÁKUPOVAŤ, o čom sa dočítate tu!

Kolekcia kusových kobercov do obývačky

V našej kolekcii kobercov do obývačky sme sa pre vás snažili zhromaždiť niektoré z našich kobercov, ktoré naši zákazníci alebo naši interiéroví dizajnéri použili najmä ako koberec do obývačky. Samozrejme, môžete sa od toho odchýliť a použiť ich aj v iných miestnostiach. V tejto kolekcii nájdete najmä odolné kusové orientálne koberce a strojovo tkané koberce do obývacích izieb. Všetky tieto koberce do obývačky sa dajú ľahko vysávať. Pri kusových ručne viazaných kobercoch by ste mali dbať aj na smer vlákien. Smer vlákna je smer kladenia uzlov. Vlnené koberce majú svetlú farbu pri pohľade z jednej strany a tmavú pri pohľade z opačnej strany. Pri kladení koberca do obývacej izby sa to oplatí zohľadniť. Koberce by sa mali vysávať len v smere vlákien. Samozrejme, neodporúčame klásť koberce do obývacích izieb, kde sa nosí obuv, najmä mokrá alebo zablatená. Sme si však vedomí toho, že každý, kto si kúpi krásny kusový koberec do obývačky, sa o svoj koberec bude starať nielen kvôli cene, ale aj preto, že zakúpený koberec je "láska na prvý pohľad"...

 

Praktický sprievodca pri hľadaní koberca do obývačky

Výber koberca do obývačky je dôležité a ťažké rozhodnutie. Dobre zvolený kusový koberec poskytuje nielen pohodlie, ale dodáva vášmu domovu aj štýl a charakter. Tu je návod, ako interiéroví dizajnéri a naši klienti vyberajú a kupujú koberec do obývačky. Najprv si premyslite, aký štýl koberca do obývačky chcete. Moderný alebo orientálny vzor? Alebo snáď jednofarebný? Tenký tkaný koberec alebo hustý viazaný? Lacný strojovo tkaný koberec alebo jedinečný kusový ručne viazaný koberec? Koberec do obývacej izby by mal zodpovedať štýlu vášho domova a ladiť s nábytkom, dekoráciami a ostatnými textíliami v obývacej izbe. Nezabudnite, že koberec do obývačky je ústredným bodom vašej obývačky, takže zohráva kľúčovú úlohu v celkovom vzhľade. Ďalším krokom je výber veľkosti. Veľkosť koberca do obývacej izby často závisí od veľkosti pohovky. Interiéroví dizajnéri radi vypĺňajú priestor pred pohovkou, kde sa zvyčajne umiestňuje konferenčný stolík. Táto plocha je stredom obývacej izby. Treba dbať na to, aby ste koberec neumiestnili pod nábytok. Na jednej strane nie je vidieť celý vzor koberca a na druhej strane ťažký nábytok môže koberec časom poškodiť. Ideálna veľkosť menšieho koberca do obývačky je približne 160x230. Pre väčšie obývacie izby je ideálna veľkosť koberca 250x350 alebo 300x400. Najčastejšie zvolený rozmer koberca do obývačky je zvyčajne okolo 200x300. Pred rozhodnutím si všetko dôkladne premerajte. Vaše miery by mali byť minimálna a maximálna šírka a dĺžka. Aký je teda najväčší rozmer koberca, ktorý sa ešte zmestí, a aký je najmenší rozmer. Dôležitým faktorom je aj kvalita. Materiál koberca do obývačky by mal byť dlhotrvajúci a odolný, pretože je to miesto, kde robíme väčšinu svojich činností, prijímame hostí. Medzi materiály kobercov do obývačky patria vlna, bavlna alebo syntetické materiály. Vlna je známa svojou odolnosťou a pohodlím, zatiaľ čo syntetické materiály sú často lacnejšie. Výnimkou je akryl, ktorý má podobné vlastnosti ako vlna. Cena kobercov do obývacej izby sa pohybuje v širokom rozmedzí v závislosti od materiálu, veľkosti a jedinečnosti.

 

Umiestnenie koberca v obývacej izbe

Výber kusového koberca do obývačky je dôležitou úlohou, pretože obývacia izba je zvyčajne centrálnou časťou nášho domova, kde trávia čas členovia rodiny a hostia. Orientálne koberce sú v obývacích izbách veľmi obľúbené, a to najmä pre ich jedinečné a výrazné vzory a materiály. Pred kúpou koberca je dobré zmerať dĺžku a šírku vašej obývačky. Neoplatí sa pokrývať kobercom celú miestnosť, pretože za všetky časti, ktoré nie sú vidieť cez nábytok, sa zbytočne platí. Môže ísť o niekoľko metrov štvorcových. Namiesto toho si kúpte 1 veľký koberec do obývacej izby a zodpovedajúce menšie koberce. Pred pohovku sa oplatí umiestniť koberec, na ktorom je umiestnený konferenčný stolík. Bol by to hlavný koberec v obývačke a spojovací koberec by sa k nemu hodil. Treba dať pozor, aby ste koberec neumiestnili pod väčšie skrine, pretože váha skrine by ho mohla poškodiť. Ako spojovací koberec môžete kúpiť aj bežecký koberec. Väčšina našich zákazníkov hľadá do obývačky koberec s rozmermi 200x300. Ideálny je spojovací koberec s rozmermi 100x150 alebo 80x120. Na vytvorenie pohodlného a útulného interiéru je dôležité vybrať si koberec, ktorý je nielen efektný a príjemný na pohľad, ale aj odolný a odolný.

 

Prezrite si našu kolekciu kobercov do obývacej izby a ak potrebujete, nájdete k nej aj vhodný spojovací koberec. Objednajte si kusový koberec do obývačky a vyskúšajte ho vo vlastnej obývačke. Ak sa nebude hodiť do vašej obývačky, obchod s kobercami CarpetDepo zabezpečí spätné doručenie, ktoré je pre vás bezplatné.


919Produkt 136
919Produkt 136
Filtrovať
Stav produktu
Cena
 (€)
13 € - 13 788 €
Dĺžka (cm)
74 - 615
Šírka(cm)
48 - 366
Materiál
Výroba
Miesto pôvodu