Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Blog

Veľké koberce do obývačky

Veľké koberce do obývačky

História kočovného koberca

V 40. rokoch 20. storočia bolo vykopané pohrebisko kočovných ľudí a spolu s predmetmi dennej potreby sa našiel aj prvý zachovaný koberec v histórii. Vedci zistili, že hrobka pochádza z 5. storočia pred Kristom. Ako nález dokazuje, koberce boli v tom čase najmä funkčné, a preto menších rozmerov. Okrem toho, že účel, na ktorý sa vyrábali, si nevyžadoval väčšie rozmery, aj nástroje potrebné na ich výrobu sa líšili od ich moderných náprotivkov, takže na výrobu veľkých kobercov sa nemohli používať menšie tkáčske stavy, ktoré sa dali ľahko premiestňovať.

Industrializácia výroby kobercov viedla aj k rozvoju výroby kobercov s väčším výberom vzhľadov aj veľkostí. Našťastie, v súčasnosti sú vytvorené všetky podmienky na to, aby ste mohli vytvoriť svoj obľúbený gobelín v akejkoľvek veľkosti.

Výber kobercov

Častým problémom pri kúpe kobercov je, že si zákazníci vyberú nesprávnu veľkosť. Samozrejme, nie je možné stanoviť dokonalé pravidlo pre každý prípad, ale pokúsime sa vám pomôcť. Vo väčšine prípadov sa veľký koberec zvyčajne umiestňuje ako súčasť obývačky alebo spálne. Obývacia izba je zvyčajne miestom na spoločenské stretnutia, preto je v nej miesto na pohovku, kreslo, konferenčný stolík a ďalší nábytok. Odporúča sa ponechať medzi okrajom nábytku a okrajom koberca priestor približne 20 cm, aby ste si kúpili koberec správnej veľkosti z hľadiska estetiky a praktickosti. Spálňa je zložitejšia otázka, existuje niekoľko možností, ktorá z nich sa vyberie, závisí od vášho osobného štýlu. V spálni máte možnosť pokryť celú plochu podlahy veľkým kobercom, ako je napríklad koberec na podlahu.

Výhodou veľkého koberca

Okrem estetickej rozmanitosti existujú aj ďalšie praktické argumenty v prospech veľkého koberca. Pre ľudí, ktorí sú alergickí na domáci prach, má zmysel inštalovať čo najviac kobercov, pretože výrazne znižujú množstvo prachu vo vzduchu, a tým aj príznaky alergií. Stačí už jedno vysávanie týždenne, ale čím častejšie sa zbavíte prachu na kobercoch, tým lepšie. Veľký koberec v bytovom dome urobí radosť nielen majiteľovi, ale vďaka zníženiu hlučnosti aj susedom. Na rozdiel od tvrdých podláh sú textílie ľahšie pre kĺby a svaly a riziko pošmyknutia je menšie ako pri väčšom koberci.

V tomto prípade platí: väčší je lepší! :)

Na výber máme veľký výber kobercov. Pred objednaním koberca z nášho internetového obchodu vám radi pošleme viac fotografií!