Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Často kladené otázky

Ako vyčistiť akrylový perzský koberec?

Ako vyčistiť akrylový perzský koberec?

Čo môžete vedieť o akrylovom perzskom koberci?


Pre mnohých ľudí je akryl neznámym materiálom, hoci je hodný toho, aby sa používal na výrobu perzského koberca. Akryl má podobné vlastnosti ako vlna, ale jeho výhodou je, že ho nemajú radi mole. Perzský koberec z akrylu sa vyrába strojovo, ale nedá sa porovnať s bežným strojovo vyrábaným kobercom. O hodnote koberca nerozhoduje len jeho vyššia cena, ale aj detailné vzorovanie, jemný, príjemný pocit, hustota milión uzlíkov na meter štvorcový, trvanlivosť. Jeho vzory vychádzajú z motívov známych iránskych kobercov. Perzský koberec vyrobený z akrylu neobsahuje žiadne alergénne látky. Môže sa používať aj v miestnostiach s podlahovým vykurovaním. Teplé teplo kobercu neublíži. Je obzvlášť príjemný ako koberec do spálne, pretože v spálňach chodíme väčšinu času bosí. Kúpili ste si alebo by ste si kúpili skutočný perzský koberec prémiovej kvality. Ako predajca kobercov sa musím priznať, že v obývačke mám akrylový perzský koberec. A to okrúhly koberec.

Ako čistiť akrylový perzský koberec?


Čistenie akrylového strojovo vyrábaného perzského koberca je podobné čisteniu ručne viazaného koberca. Dá sa vysávať okamžite, a dokonca sa to oplatí. Rovnako ako pri ručne tkanom koberci sa na začiatku používania môže materiál koberca mierne zaprášiť. Je to úplne normálne a nie je to na závadu. Zmizne pri každom vysávaní. Vždy vysávajte v smere vlákien na najnižšom nastavení. Ak sa na perzský koberec dostane nejaká nečistota, odstráňte ju mierne navlhčenou handričkou skôr, ako uschne. Väčšinu nečistôt môžete vyčistiť sami, ale väčšie čistenie prenechajte profesionálnym firmám na čistenie kobercov. Dávajte pozor, aby ste na koberec neumiestňovali ťažký nábytok, najmä nábytok s ostrými nožičkami. Ten môže koberec časom prepichnúť. Na akrylový perzský koberec môžete bezpečne položiť konferenčný stolík. Je dôležité, aby ste na koberec nevstupovali zablatenou alebo mokrou obuvou.


Dúfam, že uvedené pokyny vám pomôžu pri čistení akrylového perzského koberca. Ak potrebujete ďalšie informácie o našom prémiovom strojovo vyrábanom perzskom koberci, neváhajte nás kontaktovať!

 


Pozrite si ponuku akrylových perzských kobercov CarpetDepo!