Máte otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.
Napíšte vo svojom jazyku. info@carpetdepo.com

Ručne viazaný orientálny koberec do obývačky 50x100
Orientálny koberec Kargai 50x100 ručne viazaný Afganský koberec do obývačky alebo spálne
RRP 147 
109

Orientálny koberec Kargai 50x100 ručne viazaný Afganský koberec do obývačky alebo spálne

Ručne viazaný orientálny koberec do obývačky 50x100
Ručne viazaný orientálny koberec do obývačky 50x100
Ručne viazaný orientálny koberec do obývačky 50x100
Ručne viazaný orientálny koberec do obývačky 50x100

Ak aj vy kladiete veľký dôraz na výzdobu svojho domova, potom ste určite uvažovali o kúpe luxusného ručne viazaného afganského koberca. Afganské koberce sú nielen krásne a elegantné, ale aj veľmi odolné. Tento typ orientálneho koberca je nomádskym kobercom a je pokladom Afgancov už po stáročia. Afganský koberec sa vyrába technikou gheordes, čo znamená dvojité viazanie. Táto technika zaručuje, že afganský koberec je nadčasový a zostane krásny po celé desaťročia. Afganské koberce sú známe aj rozmanitosťou svojich vzorov, motív „Elephant Foot“ môže byť starý až 1000 rokov. Tento typ orientálneho koberca môže byť skvelou voľbou, ak chcete svoj domov ozvláštniť trochou orientálnej atmosféry. Afganské koberce sú známe svojimi teplými farbami a vynikajúcou vlnou, vďaka čomu sú ideálne do obývačky alebo spálne. Vlnený koberec sa navyše ľahko čistí, takže pohodlie luxusného koberca si môže užívať celá rodina. Vďaka týmto vlastnostiam je ručne viazaný afganský koberec vhodný do každej miestnosti. Ak teda chcete svojmu domovu dodať nádych orientálnej atmosféry a obohatiť svoj interiér o skutočne výnimočný kúsok, kúpa afganského koberca bude zaručene dobrou voľbou. Ak chcete takýto krásny ručne viazaný orientálny koberec, neváhajte a objednajte si ho ešte dnes! V sklade kobercov CarpetDepo na vás čaká široký výber afganských kobercov, a ak sa vám nebude hodiť do izby, nezúfajte, CarpetDepo sa postará o spätné doručenie, ktoré je bezplatné.

Ak si chcete prečítať viac o našom BEZRIZIKOVOM NÁKUPE, kliknite sem!

  • Výroba: Ručne viazaný
  • Hustota uzlov: približne 180.000 uzlov/m2
  • Miesto pôvodu: Afganistan
  • Materiál uzlovej časti: 100% vlna
  • Materiál osnovnej priadze: 100% vlna/bavlna
  • Hrúbka: približne 8-10 mm
  • Hmotnosť: 2,5 kg/m2
Dĺžka (cm)
100
Šírka(cm)
50
Metre štvorcové (m²)
0,5
Číslo článku
81907
Materiál
vlna
Hrúbka (mm)
8-10 mm
Výroba
Ručne viazané
Miesto pôvodu
Afganistan
dodacia lehota
3 pracovné dni
Spôsoby platby
Platba pri dodaní, Barion, Bankový prevod, PayPal
Právo na odstúpenie
30 dní
Záruka
1 rok
Náklady na doručenie
Doprava zdarma nad 52 €. (7 €)
Skladom
26
RRP 147 
109
Od: 01.07.2024   Do:: 28.07.2024
Sl.: 26
Úspory 38 €
Zostávajúci čas akcie:
deň
hodina
minúta
s
Podrobnosti

Ako sa vyrába afganský koberec?

Výroba afganských kobercov prebieha v severnom Afganistane, kde tradícia výroby orientálnych kobercov stále prekvitá. Výroba afganských kobercov je zložitý proces, ktorý sa začína prípravou ovčieho rúna. Kvalita pasienkov, na ktorých sa ovce pasú, má priamy vplyv na jemnosť vlny. Najčistejšie a najzelenšie pastviny dávajú najkvalitnejšiu vlnu. Po ostrihaní oviec sa vlna rozdelí na dve časti: vonkajšia vrstva, ktorá je v kontakte s vonkajším svetom, sa používa na výrobu väčšiny afganských kobercov, zatiaľ čo časť v blízkosti tela ovce sa používa na jemnejšie uzlíky afganských kobercov. Výroba vlnených priadzí trvá niekoľko dní. Na farbenie sa používajú prírodné materiály, ktoré sa dlhé hodiny varia v hrncoch. Priadza sa suší na slnku, čo môže v lete trvať aj niekoľko dní, a v zime sa suší pomocou ventilátora. Tkanie sa tradične vykonáva doma (Karkhana) v Afganistane a v dielňach v Pakistane. Osnovné priadze sa najprv vložia do tkáčskych stavov, kde sa ručne zauzľujú. Po strihaní sa afganské koberce niekoľkokrát perú, aby sa zabránilo krvácaniu farby. Keď sú koberce riadne vysušené, sú pripravené na vývoz. Naši zástupcovia v Afganistane a Pakistane preberajú hotové výrobky a posielajú ich do nášho skladu kobercov v Budapešti, kde ich od roku 1993 predávame našim online zákazníkom. Na všetky naše afganské koberce sa vzťahuje záruka.

Dva populárne typy afganských kobercov

Dva najobľúbenejšie typy afganských vlnených kobercov sú Khal Mohammadi a Kargai. Afganské koberce sú ručne viazané Turkménmi v severnej časti Afganistanu. V niektorých prípadoch tento typ orientálneho koberca vyrábajú aj Turkméni, ktorí sa prisťahovali do Pakistanu. Základné farby sú tmavočervené alebo hnedé v rôznych odtieňoch. Mnohí ľudia veria, že čím je koberec hustejší a hrubší, tým je kvalitnejší a odolnejší. Pri ručne vyrábaných orientálnych kobercoch je hrúbka záležitosťou strihania. Trvanlivosť je výsledkom hustoty uzlovania a kvality materiálu. Vďaka rôznorodosti vzorov a farieb dodajú vášmu domovu jedinečný dojem ako koberec do obývačky alebo spálne. Na chodby máme koberce behúne, ktoré sú menej široké, ale dlhšie.

Ako vyčistiť afganský ručne viazaný koberec?

Drobné nečistoty sa dajú z afganského koberca ľahko odstrániť, nie sú potrebné žiadne odborné znalosti. Mierne navlhčenou handričkou sa dá ľahko vyčistiť. Afganský koberec možno kedykoľvek vysávať, ale len v smere vlákien, ako sa vysávajú všetky orientálne koberce. Najväčším nepriateľom vlneného koberca sú mole, preto sa odporúča často ho vetrať, najmä v lete, a občas koberec premiestniť, aby sa zabránilo moľom klásť pod neho vajíčka. Ak je koberec silne znečistený, odporúčame vám obrátiť sa na profesionálnu firmu na čistenie kobercov. Najväčšou výhodou ručne viazaných kobercov je, že sa dajú obnoviť.

Uvažujete o kúpe afganského nomádskeho koberca?

Ak sa rozhodnete pre kúpu ručne viazaného afganského koberca, v obchode s kobercami CarpetDepo určite nájdete ten správny afganský koberec pre vaše potreby. Ak chcete vo svojom domove vytvoriť skutočnú orientálnu atmosféru, potom je ručne vyrobený afganský koberec ideálnou voľbou. Afganské koberce sú tradične ručne viazané kúsky založené na hlbokých historických tradíciách a remeselnej kultúre. Obchod s kobercami CarpetDepo ponúka široký sortiment afganských kobercov, všetky sú ručne viazané , takže zaručene nájdete jedinečný kúsok. Jedinečné vzory, nádherné farby a odolnosť orientálnych kobercov ich robia výnimočnými pri výbere kobercov. Obchod s kobercami CarpetDepo ponúka na všetky orientálne koberce záruku kvality, takže si môžete byť istí, že váš nákup je dobrým rozhodnutím. Ak máte pocit, že afganský koberec je pre vás ideálnou voľbou, potom už neváhajte a kúpte si ten správny afganský koberec. CarpetDepo ponúka rýchle dodanie a bezplatné vrátenie, ak vám nebude vyhovovať vo vašej izbe. Môžete si tak byť istí, že budete s nákupom spokojní.

Je nám cťou, že ste si vybrali práve nás, a ak máte akékoľvek otázky alebo by ste chceli viac fotografií koberca, neváhajte nás kontaktovať!

Dúfame, že budete s ručne viazaným afganským kobercom spokojní a že ho budete radi používať!

Údajov
Brand name
CarpetDepo
Manufacturer
Bakhtar
EAN číslo
81907